Mihina Bolonja pružila otpor Milanu: Rosoneri sve rešili bravurom Bonaventure

Samo su ublažili poraz u završnici meča

• 0
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Bolonje poraženi su od Milana u meču 15. kola italijanske Serije A sa 3:1 na svom stadionu "Renato Dal'Ara".

Bolonju je bodova koštao loš start drugog poluvremena pošto je tim Siniše Mihajlovića već u 46. minutu primio treći gol i time izgubio nalet koji je dobio autogolom s kraja prvog dela igre.

Milan je poveo penalom Kšištofa Pjonteka u 15. minutu, duplirao pogotkom Tea Ernandeza u 32. minutu.

Njega je u kaznenom prostoru sjajnim pasom pronašao Suso, a Ernandez je ostao sam ispred golmana Bolonje koga je lako savladao.

Isti igrač je i u 40. minutu zatresao mrežu, ali ovog puta svoju. Bolonja je imala korner, Ernandez je pred svojim golom slučajno udario loptu i domaćin je smanjio na 1:2.

I tek što su igrači izašli iz svlačionica u nastavku, Đakomo Bonaventura prihvata odbitak posle centaršuta i sa 17, 18 metara pogađa sam ugao gola za 3:1 u korist Milana.

Slaba je uteha bio penal za Bolonju i pogodak Nikole Sansonea u 84. minutu jer je tim Siniša Mihajlovića na kraju ipak ostao bez bodova.

Bolonja sada sa 16 bodova zauzima 12. mesto na tabeli Serije A, dok je Milan napredovao za jednu poziciju i nalazi se na destom mestu sa 20 bodova.