Radonjić golom u nadoknadi "overio" Bordo: Srbin sve opasniji u dresu Marseja!

Nameće se sve više, pitanje je kada će biti starter

• 14
Nemanja Radonjić

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Bordo sa 3:1 u meču 17. kola francuske Lige 1, a u strelce se upisao i Nemanja Radonjić.

Za Olimpik je odigrao tek deo meča, jer je zamenio Valera Žermana na terenu u 64. minutu i tih pola sata na terenu je maksimalno iskoristio.

Marsej je pobedio preokretom jer je Bordo poveo u 31. minutu pogotkom Jasina Adlija posle asistencije Džoša Maje.

Nigerijac je samo odložio loptu na oko 27, 28 metara, a Adli je natrčao i odatle raspalio po njoj i pogodio mrežu.

Olimpik daje gol u 47. minutu kada je Dmitri Paje izveo korner do druge stative gde je spreman i nebranjen bio Džordan Amavi, pa je glavom izjednačio na 1:1.

Radonjićev tim do drugog pogotka stiže posle sat vremena igre. Visoki presing je urodio plodom, igrači Bordoa su izgubili loptu pred svojim šesnaestercem, što je Morgan Sanson iskoristio i udarcem sa distance postavio konačan rezultat.

Radonjić je nakon toga ušao u igru, kreirao nekoliko prilika i ozbiljnije pripretio u 85. minutu posle solo prodora i šuta sa ruba šesnaesterca.

To je bio samo uvod u nadoknadu vremena i 92. minut kada je srpski reprezentativac za kratko vreme postigao i treći gol u dresu svog kluba.

Valentin Ronžije je na sredini terena ukrao loptu, povukao kontru i dodao levo za Radonjića koji je bio neumoljiv i postavio konačan rezultat.

Olimpik posle nove pobede ima 34 boda i drži drugo mesto u Francuskoj, dok je Bordo na petoj poziciji sa 26 bodova.