≫

Zvezda ostala bez Lige Evrope u 87. minutu: Crveno-beli promašili penal, Olimpijakos nije!

Tomane u 43. minutu pogodio prečku sa bele tačke, dok je El Arabi u 87. bio precizan za domaćina

FK Olimpijakos, Fk Crvena zvezda Foto. AP/Tanjug

Evropsko proleće je ostalo samo san za Crvenu zvezdu, i to posle penala u Pireju! Srpski šampion poražen je od Olimpijakosa u 6. kolu Lige šampiona rezultatom 1:0 (0:0), nakon što smo videli dva šuta sa bele tačke!

Zvezda je u 43. minutu svoj promašila, kada je Tomane pogodio prečku, dok El Arabi u 87. nije! Prethodno je Žander nespretno igrao rukom, i to samo četiri minuta pošto je ušao u igru umesto povređenog Milana Rodića.

Crveno-beli su tako ovogodišnje takmičenje u LŠ završili kao poslednji u grupi sa tri boda, dok je Olimpijakos završio stepenik iznad sa četiri i ići će u Ligu Evrope. Podsetimo, Zvezdi je u Pireju trebalo samo da ne izgubi.

FK OLIMPIJAKOS - FK CRVENA ZVEZDA 1:0 (0:0)

(El Arabi 87 penal)

Olimpijakos: Sa, Elabldelaui, Semedo, Papadopulos, Cimikas, Giljerme, Kamara (Gerero 61), Buhalakis, Masuras (Lovera 71), El Arabi, Podense.

Klupa: Alain, Benzia, Papadopulos, Torosidis, Ranđelović.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (Žander 81), Petrović, Ivanić, Marin, Garsija, Vukanović (Boaći 65), Tomane (Van La Para 58).

Klupa: Popović, Pankov, Vulić, Pavkov.

Čudnu utakmicu odigrali su crveno-beli u Pireju, u to nema sumnje. Krenuli su siloviti i ofanzivno, da bi samo posle nekoliko minuta u potpunosti prepustili inicijativu domaćinu.

Iz toga su se ređali šutevi ka golu Borjana, doduše iz daljine, ali je činjenica da je domaćin bio sve bliže golu. Giljerme i Podens su najviše pretili, da bi Gobeljić u 23. minutu sjajnim uklizavanjem sprečio zicer za Olimpijakos. Da je malo kasnio, verovatno bi napravio penal.

miloš degenek Foto: Tanjug/Ap

Zvezda je dosta sreće imala u 34. minutu kada je El Arabi sa pet metara, neometan, šutirao glaovm preko gola. Činilo se tada da je pitanje gola za domaćina samo pitanje vremena, ali se srpski šampion onda trgao i u 42. minutu je došao do penala.

Marin je oboren u kaznenom prostoru, loptu je minut kasnije namestio Tomane i - pogodio prečku. U nastavku kacije Marin je praktično imao zicer koji nije dobro završio za crveno-bele.

Drugo poluvreme je donelo totalnu ofanzivu Olimpijakosa koji je iz minuta u minut ređao šanse. El Arabi je pogodio stativu u 60. minutu, a onda je i Borjan zaustavio zicer Podensea.

Olimpijakos je igrao praktično sa četvoricom napadača u poslednjih pola sata, Zvezda se herojki držala, a onda je zbog gluposti ostala bez viđene Lige Evrope.

Nikome nije jasno zašto je rezervista Žander onako igrao rukom u svom kaznenom prostoru, nešto slično kao Nemanja Vidić na SP 2010. El Arabi je namestio loptu na belu tačku i praktično je pokazao Tomaneu kako se izvodi penal.

Vremena za preokret nije bilo i Zvezda neće igrati proleće u LE. Bajern je dominantno osvojio prvo mesto u grupi B, Totenhem je drugi, a crveno-bele do kraja polusezone čeka još meč sa Čukaričkim u nedelju.

Ovako je tekao tok meča:

90. minut - KRAJ!

87. minut - GOLLl! El Arabi je strelac sa bele tačke!

85. minut - Penal za Olimpijakos, Žander je igrao rukom.

81. minut - Žander menja povređenog Rodića.

80. minut - Strepi Zvezdina odbrana, mogu li crveno-beli da sačuvaju mrežu? Giljerme je sad probao.

77. minut - Nekoliko prekida zbog poreda, situacije koje definitivno odgovaraju Zvezdi.

73. minut - Polukontra Zvezde, Boaći je šutirao i iznudio korner.

71. minut - Lovera menja Masurasa, izmena u Olimpijakosu.

70. minut - Podens još jednom promašuje, ovoga puta skoro prazan gol jer je Borjan morao da istrči i ranije interveniše. U istom napadu je i Degenek dobio žuti karton za faul koji Orsato nije svirao zbog prednosti.

68. minut - Podens je pokušao iskosa sa leve strane, ali lopta ide preko gola.

65. minut - Boaći menja Vukanovića u redovima Zvezde.

63. minut - Borjan je sačuvao Zvezdu, odbranio je zicer Podensu.

61. minut - Ofanzivni igrač Gerer menja defanzivnog vezistu Kamaru u redovima Olimpijakosa.

60. minut - El Arabi je pogodio stativu psole šuta glavom. Sreća za Zvezdu.

59. minut - Rodić je dobio žuti karton, morao je da ruši Masurasa.

58. minut - Izmena u Zvezdi - Van La Para menja Tomanea.

56. minut - Evo i jednog šuta Zvezde, Marin je pokušao da iznenadi golmana domaćeg tima.

54. minut - Borjan brani šut Giljermea i izbacuje loptu u korner.

53. minut - Olimpijakos obilazi oko gola Zvezde, imao je domaćin dva kornera zaredom.

50. minut - Podens je šutirao pored gola, pritiska Olimpijakos.

47. minut - Opet Oli preti, masuras je dobro skočio, ali je slabo zahvatio loptu glavom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme i umalo gol za domaćina. Giljerme je šutirao tik pored gola.

45. minut - POLUVREME!

43. minut - ZVEZDA JE PROMAŠILA PENAL! Tomane je pogodio prečku! Nedugo zatim je i Marin imao šansu za gol. Praktično zicer!

40. minut - Penal za Zvezdu! Marin je srušen, dileme nije bilo! Giljerme je po nogama pokupio Marina!

34. minut - El Arabi je imao praktično zicer, sam na pet metara, ali je šutirao glavom preko gola.

32. minut - Sada je Borjan bio ''zauzet'', dve intervencije za nekoliko sekundi. Zatim je domaćin imao i korner.

30. minut - Zvezda se trudi da kroz pas igru iznese loptu, igrači Olimpijakosa s druge strane igraju presing.

29. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Kamara.

Spektakularna koreografija domaćih navijača:

27. minut - Imala je Zvezda dobar kontranapad ''tri na tri'', ali je kasnio pas ka Marinu na levoj strani.

26. minut - Napada Olimpijakos, ovoga puta je Kamara šutirao pored gola. Bio je to još jedan šut van 16 metara.

23. minut - Sjajan start Gobeljića, istovremeno i rizičan. Da je malo zakasnio, bio bi penal za domaćina. Ovako - desni bek Zvezde je spasio možda i gol.

20. minut - Loš udarac Marina iz slobodnog udarca, ali je ipak korner za beogradske crveno-bele.

19. minut - Šut Giljermea sa nekih 25 metara, Borjan je bio siguran. Već na drugoj strani je slobodnjak za Zvezdu posle igranja rukom jednog igrača Olija.

16. minut - Garsija je napravio faul, mada se čini da je igrač Olimpijakosa njega ''zajašio''. Ipak, prekid nije doneo ništa domaćem timu.

Pogledajte prognozu navijača Olimpijakosa i Zvezde za ovaj meč:

11. minut - Drama pred golom Zvezde, ali igrači Olija nisu bili koncentrisani. Srpski šampion ne uspeva da zadrži loptu u svom posedu.

8. minut - Ubacio je domaćin u višu brzinu, dobili su i korner.

6. minut - Greška Zvezdine odbrane nije kažnjena, Masuras je šutirao preko gola.

5. minut - Prva prilika za Zvezdu. Oldično je Gobeljić ubacio loptu, ali je Vukanović sa desetak metara šutirao preko gola.

2. minut - Faul Vukanovića nad Semedom. Da se nije čula pištaljka verovatno bi to bio zicer za Tomanea.

1. minut - Počela je utakmica u Pireju. Pogledajte spektakularnu koreografiju:

Sastavi:

Liveblog:

20.50 - Pogledajte zajedničku pesmu Delija i Gate 7

View this post on Instagram
A post shared by Telegraf Sport (@telegrafsport) on

20.45 - Sprema se zajednička koreografija!

Navijači dva tima, koji su inače u bratskim odnosima, spremaju zajedničku koreografiju u trenutku kada igrači budu izašli na teren.

Sa krova će raširiti zastave dve navijačke grupe, a već su otpevali nekoliko zajedničkih pesama.

FK Crvena zvezda, Delije Sever, gate 7 Foto: Telegraf

20.13 - Koga je to Milojević precrtao za ovaj meč?

Strateg crveno-belih je u Atinu poveo 20 fudbalera, a među 18 se nisu našli Hoze Kanjas i Veljko Simić.

Dok za Simića nije iznenađenje, za Kanjasa donekle jeste. Pogotovo što je Španac došao kao veliko pojačanje i igrao je za PAOK u Grčkoj.

20.00 - Telegraf je u Atini, pogledajte livestream atmosfere ispred stadiona:

19.50 - Pogledajte doček igrača Zvezde na Karaiskakisu:

Najava meča:

Na oproštaju od drugog uzastopnog učešća u Ligi šampiona, Zvezda nije bez imperativa, jer je ulog Liga Evrope, za šta joj je potreban bod u sudaru sa "bratskim" grčkim klubom da bi zadržala treću poziciju B grupe.

Prolaz u osminu finala već su osigurali minhenski Bajern i Totenhem, ali će se, bez obzira na odlične navijačke odnose, velika borba voditi u predgrađu Atine - Pireju.

- Veliki je ulog, ali moja filozofija je da su sve utakmice velike i posebne. Došli smo do poslednjeg meča u ovoj fazi i bilo bi sjajno za Zvezdu i srpski fudbal da prođemo. Ne znam da li je ova utakmica najvažnija, ali imamo šansu da napravimo opet nesto veliko, što niko nije uradio u ovom formatu u našoj zemlji - rekao je Milojević na konferenciji za medije.

U centru pažnje biće kapiten i najbolji igrač Zvezde Marko Marin, kao nekadašnja "desetka" Olimpijakosa.

- Svi znaju kakva je ovde atmosfera, naravno da smo pričali o tome. Olimpijakos će imati veliku podršku sa tribina, stvoriće se ambijent da se igra ofanzivno i mnogo će im to biti od pomoći. Ipak, spremi smo za to i nadamo se da ćemo odigrati dobru utakmicu - rekao je Marin.