Bivši kapiten Zvezde rešio utakmicu na Kipru

• 4
Vujadin Savić

Printskrin: Youtube/Cablenet Cyprus

Kiparski APOEL i Sevilja plasirali su se u nokaut fazu Lige Evrope, a upravo su ta dva tima i "zatvorila" poslednju rundu ugrupi A međusobnim duelom koji je pripao kiparskom timu, i to u režiji Srba.

Uroš Matić je bio asistent, a Vujadin Savić strelac za "minimalac" i prvi poraz Andalužana - 1:0.

Sevilja je pobedila u svih pet utakmica do meča sa Kipranima.

Ključni detalj utakmice, sem pogotka Savića, bio je i promašeni penal napadača gostiju Munasa Dabura pet minuta pre nego što je bivši kapiten Zvezde savladao golmana Španaca.

Ponovo su jedan naspram drugog bili Savić i Dabur kao pre dve sezone u kultnom sudaru Salcburga i Zvezde, i ponovo je Savić izašao kao pobednik. Ubacio se u 61. minutu preg gol rivala, sačekao centaršut Matića i glavom dobro odreagovao, a u ostatku meča uz saigrače sačuvao vođstvo.

Sevilja je grupu završila sa 15 bodova, APOEL sa 10, dok su još ranije bez šanse ostali Dudelanž i Karabag, koji su u poslednjem kolu remizirali (1:1).

Najveće iznenađenje grupne faze Lige Evrope predstavlja eliminacija Lacija nakon poraza od Rena u gostima 2:0, uz nepovoljan rezultat iz Rumunije gde je Kluž istim rezultatom pobedio Seltik i prošao dalje.

Uz Rumune, i Škoti idu dalje.

Plasman u nokaut rundu iz grupa A, B, C, D, E i F, izborili su Sevilja, APOEL, Malme, Kopenhagen, Bazel, Hetafe, Lask, Sporting, Seltik, Kluž, Arsenal i Ajntraht.