≫

Junajted "rasturio" Alkmar u Partizanovoj grupi: Borusija ostala bez proleća u 91. minutu!

Uzbudljiva završnica grupne faze Lige Evrope

• 4
APTOPIX Germany Soccer Europa League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su AZ Alkmar ubedljivo sa 4:0 u meču šestog kola grupe L Lige Evrope i potvrdili su prvo mesto u grupi u kojoj je i Partizan.

Junajted je sve rešio u drugom poluvremenu. Poveo je u 53. minutu kada je Ešli Jang dobio loptu kod desne stative od Huana Mate i sa oko šest, sedam metara iskosa poslao loptu pod prečku za 1:0.

Šest minuta kasnije Grinvud tuče sa dvadesetak metara posle ukradene lopte svog saigrača i po zemlji pogađa donji levi ugao.

U 62. minutu se u strelce sa penala upisuje i Mata, a samo dva minuta kasnije Mejson Grinvud drugim golom postavlja konačan rezultat.

Britain Soccer Europa League Foto: Tanjug/AP

Na sredini terena je dugu loptu presekao Nemanja Matić, dodao je do Mate, a ovaj je prosledio Grinvudu koji daje gol za 4:0.

Mančester je trijumfom potvrdio prvo mesto u grupi sa 13 bodova. Bod manje ima AZ, a osam bodova ima Partizan posle pobede nad Astanom 4:1, dok kazahstanski klub ima tri boda.

Borusija Mehengladbah će posebno imati za čime da žali jer je nemački tim u 91. minutu ostao bez proleća u Ligi Evrope i prvog mesta na tabeli grupe J, porazom od turskog Bašakšehira 1:2.

Posle prvog poluvremena u kom su ekipe bile izjednačene na 1:1, Markus Tiram je bio strelac za Mehengladbah u 33. minutu sa peterca, a Irfan Kahveči je nekako "probušio" golmana Borusije dalekometnim hicem sa trideset metara u 44. minutu.

Germany Soccer Europa League Foto: Tanjug/AP

Pobedonosni pogodak za turski tim je delo Enca Krivelija kome se lopta srećno odbila na petercu posle loše reakcije odbrane Borusije i on je to iskoristio da matira Jana Somera za 2:1 i prvo mesto grupe.

Bašakšehir sada ima deset bodova na prvom mestu, dok je druga Roma koja je remizirala sa Volfsbergerom 2:2. Borusija je ispala sa osam bodova.

Stvari su se iskristalisale i u najneizvesnijoj grupi gde su do kraja za prolaz u šesnaestinu finala LE konkurisale skoro svi.

Portugal Soccer Europa League Foto: Tanjug/AP

Porto je pobedio Fejenord sa 3:2, a Rendžers je remizirao sa Jang Bojsom 1:1, pa su portugalski i škotski klub prošli dalje. Porto je poveo uz mnogo sreće.

Luis Dijaz je dobio loptu na desetak metara, šutirao je u golmana Nika Marsmana, a ovaj je loše reagovao pa je lopta prošla ispod njega i otkotrljala se u mrežu u 14. minutu.

Samo dva minuta kasnije Tirel Malasija je postigao autogol za 2:0 u korist Porta, a onda je nastupilo Fejenordovih pet minuta. Ili preciznije - tri.

Prvo je u 19. minutu Botegin iz kornera smanjio na 1:2, da bi u 22. Sem Larson samo postavio nogu posle centaršuta Malasije za 2:2.

Igrao se 34. minut kada je Porto krenuo u kontru, a golman Fejenorda još jednom katastrofalno reagovao posle udarca igrača portugalskog tima i odbio je praktično na nogu Tikinju Soarešu koji je dao gol za 3:2 i pobedu vrednu prolaska dalje sa prvog mesta u grupi G.

Sa drugog mesta će iz ove grupe Rendžers koji bi bio prvi da nije primio gol u finišu meča. Morelos je doveo Rendžers u vođstvo u 30. minutu, a Jang Bojs je poravnao u 89. minutu autogolom Barišića.