≫

Kosovar golčinom "naljutio" Bajern: Tri gola Kutinja i lob sa Kopakabane za "šesticu"

Bavarci nemilosrdni prema Verderu

• 1
felipe kutinjo

Milot Rašica, reprezentativac takozvane reprezentacije Kosovo, postigao je senzacionalan gol protiv minhenskog Bajerna na "Alianc Areni" za vođstvo gostiju 1:0, ali su Bavarci bili nemilosrdni do kraja: upisali su pobedu od 6:1!

Trostruki strelac bio je Felipe Kutinjo, dva gola dao je Levandovski, a jedan Miler.

Gol Rašice bio je u stilu najvećih majstora fudbala, ali praktično i jedino sa napadačkog repertoara ekipe sa "Vezera".

Rašica je izveo niz savršenih poteza pre završnog udarca koji je priča za sebe: najpre je prvim dodirom dao sebi "for" pored poslednjeg igrača u odbrani Bajerna Boatenga, potom je "lomio" Nemca desetak metara, a onda uputio silovit udarac u mrežu Nojera.

Nemački golman bio je zatečen ovakvom završnicom napadača Verdera, lopta je bila prejaka i za čuvra mreže takvog kalibra.

Ipak, već do poluvremena Bajern je uspeo da "okrene" rezultat i ode na odmor sa vođstvom od 2:1, u režiji Levandovskog i Kutinja, a onda sa još četiri u nastavku da dotuče rivala za ostanak na četvrtoj poziciji.

Treći gol Kutinja, uz pogodak Rašice, bio je nešto najefektnije viđeno sa utakmice: Brazilac je majstorskim lobom prevario istrčalog golmana Verdera, savršeno precizno izveo udarac, za ovacije Bavaraca.

Za Verder je od starta igrao srpski reprezentativac Miloš Veljković.