≫

Opet bura na meču Proleter - Radnički: Priznat sumnjiv gol, besni stampedo Novosađana na sudiju

Ne prestaju tenzije na superligaškim mečevima

• 29
FK Proleter FK Radnički Niš

Printscreen: Youtube/Superliga Srbija

Fudbaleri Proletera i niškog Radničkog remizirali su 1:1 u odloženoj utakmici 9. kola Superlige Srbije, a meč je ponovo obeležio incident kod prvog pogotka na susretu.

Naime, igrao se 25 minut kada se u jednom momentu lopta odbila od jednog od igrača Proletera, i potom zakačila Andrejevića i krenula ka golu. Fudbaler je izbio loptu, a pravi skandal je nastao kada je sudija pokazao da je ona prešla liniju i priznao gol za Radnički.

Bio je to momenat kada su svi igrači domaće ekipe potrčali prvo ka glavnom, a onda i ka pomoćnom sudiji koji je pokazao da je bio pogodak, pa je usledio prekid, posle koga je gol ipak priznat kao regularan.Do kraja Proleter je uspeo da izjednači u 47. minutu i dođe do boda.

Na usporenom snimku se ne može tačno utvrditi da li je lopta prešla ili ne, ali je činjenica da je ovo novi incident na meču dva tima.

Da podsetimo, prošle sezone u Novom Sadu, u meču 16. kola koje su igrale dve ekipe, Radnički je slavio sa 2:1, i to posle dvominutnog preokreta u drugom poluvremenu. Tada je igrač Proletera Zakarija Lumburić u samo dva minuta postigao autogol, a onda i skrivio penal, pa je njegov tim, koji je do tada vodio sa 1:0, izgubio.