De Brujne srušio Arsenal u Londonu, Totenhem iskoristio kiks Junajteda da ga pretekne na tabeli

"Pevci" iskoristili kiks Junajteda na Old Trafordu da dođe do pete pozicije na tabeli

• 1
FK Totenhem - Vulverhempton

Fudbaleri Totenhema su u nadoknadi vremena uspeli da savladaju Vulverhempton, dok su Mančester Junajted i Everton odigrali nerešeno.

Tako je Žoze Murinjo sa "pevcima" prestiga svoj bivši klub na tabeli za jedan bod.

Totenhem je kao gost poveo u osmom minutu golom Lukasa Moure na dodavanje Erika Dajera, a u 67. je utakmicu na početak vratio Adama Traore, fantastičnim udarcem sa dvadesetak metara.

Uprkos terenskoj inicijativi Vulverhempton nije uspeo da postigne drugi pogodak, ali je to za Totenhem u prvom minutu nadoknade vremena učinio defanzivac Jan Fertongen, udarcem glavom sa nešto više od 11 metara od gola.

U drugom meču dana Junajted je uzeo svega jedan bod na svom terenu u duelu sa Evertonom 1:1. Defenazivac "đavola" Viktor Lindelef je u 36. minutu zatresao mrežu svog tima.

Na izjednačnje se čekalo sve do 77. minuta, kada je precizan bio Mejson Grin.

Fudbaleri Mančester Sitija slavili su u Londonu nad Arsenalom 3:0. Izabranici Pepa Gvardiole odigrali su rutinsku utakmicu i uspeli su da se vrate na stazu pobeda nakon što su izgubili u prethodnom kolu od gradskog rivala Junajteda.

FK Mančester Siti

Golove za "građane" postigli su Kevin de Brujne u 2. i 40, odnosno Rahim Sterling u 16. minutu.