≫

Benzema spasio Real Madrid, Luki Joviću poništen gol

Srpski reprezentativac u dresu Reala upisao je više poništenih nego postignutih golova

• 7
FK Real Madrid Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Real Madrida odigrali su nerešeno 1:1 u meču 17. kola španske La Lige, a junak Madriđana svakako je Karim benzema koji je postigao izjednačujući gol u 95. minutu.

Prilično ujednačen meč, bez mnogo prilika, viđen je u prvih 45. minuta. Sa jedne strane gol Reala pokušao je da ugrozi Feran Tores, dok, sa druge strane, Benzema nije uspeo da se upiše u strelce.

U nasavku Zidan je pokušavao da izmenama prodrma svoj tim, pa je tako u igru uveo Vinisiusa i Bejla umesto Iska i Rodriga, ali to nije donelo željenu promenu. Tako je Valensija prva stigla do gola  u 78. minutu kada Soler dovodi svoj tim u prednost.

Do kraja, Zinedin Zidan u igru uvodi Luku Jovića umesto Luke Modrića. Srpski reprezentativac upisao je i gol koji je poništen zbog ofsajda. Pritiskao je Real domaće fudbalere do poslednjeg momenta, pa je u 95. minutu Benzema uspeo da izjednači i obezbedi bod svom timu. Posle kornera, Kurtoa je otišao  u kazneni prostor Valensije, skočio i šutirao, lopta se odbila do Francuza koji postiže vredan gol.