Atalanta ''petardom'' ponizila Milan, pobeda Bolonje u senci sukoba Mihajlovića i Medela!

Josip Iličić dvostruki strelac i asistent tima iz Bergama * Orsolini junak trijumfa Bolonje

• 1
Atalanta Udineze Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Atalante pregazili su Milan u derbiju 17. kola Serije A rezultatom 5:0 i tako im naneli najteži poraz u međusobnim duelima u istoriji!

Junak trijumfa tima koji igra osminu finala Lige šampiona bio je Slovenac Josip Ilićić koji je postigao dva gola i imao jednu asistenciju.

Iličić je mrežu Donarume pogađao u 63. i 72. minutu, dok je u 10. ''spojio'' Gomeza sa golom. Ovaj mu je, doduše, vratio asistencijom kod drugog gola.

U strelce su se još upisali Mario Pašalić u 61. i Mjuriel u 84. minutu. I to samo četiri minuta nakon što je zamenio Iličića na terenu.

Atalanta se trenutno nalazi na 5. mestu sa 31 bodom, dok je Milan sa 10 manje na 10. mestu.

Bolonja je sa 3:2 slavila na gostovanju Lećeu, mada je taj susret ostao u senci fizičkog sukoba Garija Medela i Siniše Mihajlovića. Opširnije >>> OVDE.

Orsolini je bio dvostruki strelac u 43. i 66. minutu, dok je Sorijano pogađao između u 56. minutu.

I kada se činilo da je Bolonja meč privela kraju, desio se neshavtljiv pad u finišu. Babakar je smanjio u 85, a Farias u 91. doneo dramu koja se srećno završila po goste.