≫

Lids je predugo tavorio u nižim ligama: Devet golova, lud meč i pobeda nad Birmingemom u 95. minutu

Nadoknada utakmice kakva se retko viđa

• 1

Fudbaleri Lids junajteda pobedili su Birmingem sa čak 5:4 u 25. kolu engleskog Čempionšipa i ostali prvi u drugoj ligi.

Lids je pokazao da se ne odriče vrha druge lige posle godina tavorenja u trećoj i drugoj ligi Engleske, te da su Andrea Radricani i njegov klub čvrsto rešeni da se posle 12 godina vrate u elitu.

Nagovestili su to sa dva gola u šest minuta, prvo preko Heldera Košte u 15. minutu, a onda i Džeka Herisona u 21. minutu.

Džad Belingem je u 27. minutu smanjio na 1:2 da bi Lukas Jutkijevič u 61. izjednačio na 2:2. Luk Ajling je u 69. minutu vratio prednost Lidsu, a Žeremi Bela je u 83. opet izjednačio.

Samo minut kasnije Lids opet vodi - Stjuart Dalas je pogodio za 4:3 i tu nije bio kraj uzbuđenjima. Tek što je počela nadoknada Birmingem je poravnao drugim golom Jutkijeviča, da bi pobednik bio odlučen autogolom Vesa Hardinga u petom minutu nadoknade.

Lids je posle 25 kola prvi na tabeli sa 51 bodom, dok je Birmingem 17. u Čempionšipu sa 29 bodova.