≫

Poništen gol, pa sporan pogodak Sitija? Žesus dvostruki strelac, prvi poraz Anćelotijevog Evertona

Tek prvi dan 2020. godine doneo je nekoliko spornih momenata

• 1
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Everton u meču 21. kola engleske Premijer lige sa 2:1, i tako naneli prvi poraz Karlu Anćelotiju kao novom menadžeru Karamela.

Dok je VAR tehnologija zbog pete Veslija, poništila gol Džeku Grilišu na meču Aston Vile i Barnlija, navijači Evertona se na društvenim mrežama žale jer tvrde da je Siti upravo iz nedozvoljene pozicije postigao prvi gol.

Građani su poveli u 51. minutu kada je Ilkaj Gundogan kroz sredinu po zemlji poslao pas za Gabrijela Žesusa, koji je u tom trenutku "za lakat", čini se, bio iza leđa odbrane.

VAR ništa nije sugerisao, Žesus je prihvatio loptu, napravio fintu udesno i pogodio veoma precizno sam gornji ćošak za 1:0.

Džordan Pikford je vrhovima prstiju kačio loptu i time zapravo samo ulepšao pogodak Brazilca, o kome se naknadno može spekulisati da li je bio iz ofsajda.

Doduše, Sitiju je prethodno već poništen jedan pogodak iz 12. minuta kada je upravo VAR video ofsajd Fila Fodena pred golom Karamela.

Ako bi prvi pogodak i mogao da se nazove spornim, drugi je čist kao suza jer je Rijad Marez na sličan način iz sredine ubacio za Žesusa, kasnio je da mu ukliza Jeri Mina i Siti Pikford je bio nemoćan i drugi put.

Poraz Evertona je ublažio Rišarlison u 71. minutu i tako je kaznio loše ispucavanje Brava i ležernu i smušenu reakciju odbrane Građana kojima se Rišarlison prikrao na drugoj stativi i lagano zakucao loptu pod prečku.

Siti je pobedom na Etihadu došao do 44. boda u prvenstvu, dok je Everton na desetom mestu sa 25 bodova.