≫

Orsolini je Mihin melem, Bolonja u 94. minutu do boda "slobodnjakom" za TV špice!

Triler završnica i epilog po meri ekipe našeg trenera

• 3
Siniša MIhajlović Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Bolonje i Fiorentine odigrali su 1:1 u 18. kolu Serije A, a meč je obeležio fantastičan gol Rikarda Orsolinija iz slobodnog udarca u 94. minutu - tridesetak sekundi pre nego što je sudija odsvirao kraj meča na "Renato Da Lari".

Gosti, u čijim redovima su od starta igrali Dušan Vlahović i Nikola Milenković, praktično su imali pobedu "u rukama", vođstvo od 1:0 i velike šanse pred golom rivala, kada se junački razbranio čuvar mreže Bolonje Skorupski.

Nisu se predavali Mihini igrači, u nadoknadi vremena jurnuli su iz sve snage ka golu "ljubičastih", a trud materijalizovali bukvalno iz poslednjeg šuta na gol.

Orsolini je iz "skraćenog kornera" raspalio po lopti, bio je to hirurški precizan udarac u bliži ugao, golman gostiju bio je zatečen, a koji sekund kasnije zajedno sa loptom zakoprcan u mreži.

Pogledajte fantastičan gol Orsolinija i veliku radost Bolonje.

Ništa manje efektan bio je i pogodak Fiorentine u režiji Benasija, sjajan volej je uhvatio fudbaler Viole nakon odbitka, i smestio loptu u dalji donji ugao poljskog golmana među stativama Bolonje.

Bolonja je došla do svog 23. boda ove sezone, dok fiorentinu sa novim trenerom Jakinijem čeka veliki posao u borbi zaopstanak. Tim iz Firence trenutno je 15. sa 18 bodova.