Kutrone pokazao zašto ga je Fjorentina toliko želela, Milan silan u 1/8 finala Kupa

Viola sa igračem manje među osam najboljih

• 0
Patrik Kutrone Foto: AP/Tanjug

Patrik Kutrone je pogodio klub! I to je pokazao već u prvom meču za Fjorentinu, kada je u osmini finala Kupa Italije bio strelac jednog od dva gola Viole protiv Atalante - 2:1 (1:0)!

Kutrone je nedavno stigao na pozajmicu, uz pravo otkupa, iz Vulverhemptona, a mrežu Atalante zatresao je u već u 11. minutu na asistenciju Dalberta.

Josip Iličić je u 67. minutu doneo poravnanje i sve je nekako išlo na vodenicu gostujućeg tima koji je tri minuta kasnije imao igrača više.

Pecela je zbog simuliranja dobio drugi žuti karton, ali njegovo isključenje nije koštalo Fjorentinu koja je u 84. preko Lirole stigla do četvrtfinala.

Nikola Milenković je odigrao čitav meč za Violu, Dušan Vlahović je u igri bio do 88. minuta, dok je Aleksa Terzić presedeo na klupi.

Milan je sa 3:0 slavio protiv SPAL-a za koji su igrali i Nenad Tomivić i Marko Janković!

Međutim, oboijica su izašli sa terena ud rugom poluvremenu kada je pitanje pobednika već bilo rešeno.

Pjontek je bio strelac u 20, a Kastiljeho u 44 minutu, dok je konačan rezultat postavio Teo Ernandez u 66. minutu.