Borusija je gubila, a onda se het-trikom upisao Haland! Maherske asistencije Kostića i Gaćinovića

Dečko je za Milionere dao tri gola za 23 minuta

• 1
Germany Soccer Bundesliga Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Augzburg sa 5:3 u meču 18. kola Bundeslige, dok je Ajntraht iz Frankfurta savladao Hofenhajm sa 2:1.

Ključni doprinos pobedi Ajntrahta dali su Filip Kostić i Mijat Gaćinović. Tim iz Frankfurta poveo je kontru u 18. minutu kada je prekinut napad Hofenhajma na sredini terena.

Loptu je na desnom krilu dobio Gaćinović, koji je odatle poslao u peterac za Basa Dosta, a ovaj je zakucao u mrežu.

Hofenhajm je izjednačio u 48. minutu preko Konstantinosa Stafilidisa, koji je posle kornera pokupio odbitak i poslao bombu u mrežu Ajntrahta sa 23 metra.

Igrao se 62. minut kada je Timoti Čendler nadvisio dvojicu igrača Hofenhajma i glavom postavio konačan rezultat, ali mu je tada centaršutem loptu "na trepavicu" namestio Kostić.

Ajntraht se trijumfom popeo na 11. mesto Bundeslige gde je sa 21 bodom, dok je Hofenhajm pao na osmo mesto sa 27 bodova.

Erling Haland se već u prvom meču pokazao kao strašno pojačanje na kom će Borusija opasno zaraditi.

U revolveraškom obračunu Borusije i Augzburga, Haland je postigao tri gola za 20 minuta i to od trenutka kada je kao rezerva zamenio Lukaša Puščeka na terenu (56. minut)!

Augzburg je poveo pogocima Florijana Niderlehnera i Marka Rihtera iz 34. i 46. minuta i imao je prednost od 2:0 sve do pogotka Julijana Branta u 49. minutu.

Rihterov gol je bio pravo malo remek-delo jer je šutirao sa tridesetak metara i pogodio ćošak gola. Niderlehner je u 55. minutu vratio prednost od dva gola i povećao na 3:1 na identičan način kao i kod prvog gola - uklizavanjem u petercu.

Tada je došlo do spomenute izmene. Halandu su bila potrebna samo tri minuta da bi u 59. minutu od stative iz kontakta zatresao mrežu za 3:2.

Džejdon Sančo potom dobija dugu loptu u kaznenom prostoru i pogađa za izjednačenje u 61. minutu.

Torgen Azar u 70. minutu pokazuje veliku nesebičnost jer je posle duge lopte obišao golmana Augzburga i onda dodao Halandu loptu na dva metra za drugi gol i prvo vođstvo Borusije.

Konačan rezultat postavio je Haland u 79. minutu novom kontrom u kojoj je bio najbrži i kada je udarcem po zemlji potvrdio pobedu svog novog tima.

Dortmund je pobedom došao do 33. boda i četvrtog mesta, a Augzburg ima deset bodova manje na desetom mestu Bundeslige.