Siti i Arsenal prosuli bodove u finišu: Milivojevićev Palas upropastio Aguerov jubilej!

Dva remija za dva velikana, Luka nije igrao zbog kartona

• 1
Britain Soccer Premier League

Rui Vieira

Fudbaleri Mančester Sitija odigrali su nerešeno sa Kristal Palasom u finišu meča 23. kola Premijer lige na Etihadu sa 2:2, dok je Arsenal u finišu izgubio bodove remijem sa Šefild junajtedom 1:1.

Građani su u Arsenalovom maniru izgubili bodove posle preokreta u završnici susreta u kojoj su praktično imali pobedu u rukama.

Kristal Palas je prvi poveo u 39. minutu kada je Kejhil posle kornera glavom namestio loptu Dženku Tosunu na desnoj stativi, a Tosun isto glavom sproveo loptu iza leđa Edersona.

Siti je tek u 82. minutu uspeo da pogodi mrežu gola Guaite ka kojoj su momci u plavom šutirali čak 25 puta.

Augero je u 82. minutu dobio savršenu loptu na drugoj stativi od Gabrijela Žesusa, uklizavanjem se istegao koliko je mogao i pogodio je gol za izjednačenje.

Pet minuta kasnije Argentincu asistira Bendžamin Mendi za, činilo se, sigurnu pobedu domaćina. Mendi je centrirao sa leve strane, Aguero je ostao sam na 7, 8 metara i glavom je upisao pogodak.

On je na ovom meču dao svoj jubilarni 250. pogodak za Siti i to nije bilo dovoljno za trijumf na kraju. Fernandinjo je u 90. minutu postigao autogol za po bod svakoj od ekipa.

Građani su ostali na drugom mestu Premijer lige sa 48 bodova, dok je Palas deveti sa 30 bodova.

Kada je reč o Arsenalu, Tobdžije su povele u 45. minutu pogotkom Martinelija koji je ostao sam na dva, tri metra od gola posle uigrane akcije crveno-belih. Međutim, Džon Flek je u 83. minutu postavio konačan rezultat kada je "žabicu" poslao u malu mrežu.

Arsenal sada ima 29 bodova na desetom mestu Premijer lige, dok je Šefild sedmi sa 33 boda.