≫

Čelsi izgubio golom Njukasla u 94. minutu: Plavci promašivali šanse, Hejden ih surovo kaznio

Kakva završnica na Sent Džejms Parku

• 3
Britain Soccer Premier League

Fudbaleri Njukasla pobedili su Čelsi sa 1:0 u meču 23. kola engleske Premijer lige. Svrake su slavile golom u četvrtom minutu nadoknade vremena i pogotkom Ajzaka Hejdena.

Čelsiju ništa nije značilo ni 19 šuteva, ni četiri u okvir gola ni 70 odsto lopte u nogama, jer je Alan Sent Makseman u 94. minutu idealno podigao loptu, Hejden je bio najviši u skoku.

Lopta je posle njegovog udarca prošla kroz ruke Kepi Arizabalagi i bila je dovoljna za tri boda.

Čelsi je pre toga imao prečku Tamija Abrahama iz 34. minuta, Martin Dubravka je ukrotio šut Ngola Kantea, a Vilijan je u 53. minutu šutirao malo pored gola.

Abraham je u 73. minutu promašio zicer iz blizine, dobro je reagovao Met Riči, sedam minuta kasnije je pri udarcu izblokiran i u nadoknadi je usledila kazna.

Čelsi je sa 39 bodova ostao na četvrtom mestu Premijer lige, a ovaj poraz bi mogao da iskoristi Mančester junajted da priđe Plavcima na tri boda, ukoliko pobedi Liverpul u nedelju. Njukasl je 12. na tabeli sa 29 bodova.