Dmitrović odoleo napadu od 200 miliona: Eibar šokirao Atletiko Madrid

Dva pogotka, jedan na početku, jedan na kraju utakmice

• 0
Marko Dmitrović

Fudbaleri Eibara pobedili su Atletiko Madrid sa 2:0, priredili veliko iznenađenje u 20. kolu Primere i napravili korak ka sredini tabele.

Srpski golman Marko Dmitrović sačuvao je svoju mrežu od napada Atletika vrednog više od 200 miliona evra, u kom su bili Žoao Feliks i Alvaro Morata.

Serhio Enrih je u desetom minutu posle kornera prebacio loptu na desnu stativu glavom, tamo je bio spreman Esteban Burgos koji je lako plasirao loptu u gol za 1:0.

Igrači Atletika su se žalili da je kod Serhiovog dodavanja bio ofsajd, konsultovan je VAR i odluka je ostala - Eibar je vodio.

Dmitrović je u 15. minutu sjajnom paradom odbranio udarac Feliksa koji je iz polukontre "tukao" sa oko 25 metara, oštro i nisko.

Anhel Korea je u dva navrata pretio svojim udarcima do isteka sat vremena igre, a Eibar je duplirao prednost pred samu završnicu.

Igrao se 90. minut kada je Edu Eksposito odbijenu loptu posle kornera primirio na ivici šesnaesterca i odatle po zemlji pucao u gol.

Eibar je osvojio tri važna boda u begu od opasne zone i borbe za ispadanje, pa Dmitrovićev tim sada ima 22 boda i nalazi se na 16. mestu Primere.

Atletiko Madrid je ostao treći, ali sa istim brojem bodova (35) kao i četvrtoplasirana Sevilja, dok ima samo dva boda više od petoplasiranog Hetafea.