≫

Rebić je heroj Milana, a Ibrahimović rekorder i talija: Milan u zadnjoj sekundi srušio Udineze

Rosoneri su nastavili pobednički niz

• 2
FK Milan

Fudbaleri Milana od dolaska Ibrahimovića ove zime ne znaju za poraz pa su tako upisali pobedu na svom terenu i nad Udinezeom od 3:2 u meču 20. kola Serije A, i to, u poslednjoj sekundi.

Heroj treće u nizu pobede, uzimajući u obzir sva takmičenja, bio je Ante Rebić koji je, posle uvodnog vođstva Udinezea i gola Lrsena u 6. minutu, prvo upisao svoj prvi gol za Milan početkom drugog poluvremena, da bi na samom kraju meča zatresao mrežu i postigao svoj drugi gol vredan pobede i tri boda.

Na San Siru viđen je meč pun preokreta, jer su gosti poveli, Rosoneri izjednačili pa preokrenuli, da bi Lazanja u 85. minutu izjednačio. Ipak, kada je već viđen remi, hrvatski internacionalac je još jednom zatresao mrežu Udinezea.

Posebno je zanimljivo da je na ovom susretu Ibrahimović upisao još jedan rekord, kao fudbaler koji je najbrže došao do 150 pobeda u Seriji A. Njemu je bilo potrebno svega 222 utakmice za ovaj rekord. Prati ga Kambijaso sa 230 utakmica i Insinje sa 232.