Lazović poslao Holanđanina "po burek", pa dodavanjem rastužio Mihu: Veliki kiks Intera i pobeda Rome

Remi koji je pokvario rezultat Bolonji

• 0
1189916572

Fudbaleri Bolonje odigrali su nerešeno 1:1 sa Veronom u meču 20. kola italijanske Serije A.

Tim Siniše Mihajlovića je do samog kraja imao pobedu u rukama i onda je ispustio braneći se sa deset igrača na terenu.

Strelac za Bolonju bio je Matija Bani, ali je on i ostavio svoj tim na cedilu kada je u drugom poluvremenu dobio crveni karton. Pogodak za tim u kom igra i naš Darko Lazović, postigao je Fabio Borini.

Bolonja je povela u 20. minutu kada je Bani spretno dočekao loptu pred golom posle kornera. On je u 35. minutu dobio prvi žuti karton, a onda u 67. minutu i drugi.

Opasno je uleteo u Matiju Zakanjija i dobio crveni posle kog je Bolonja ostala sa desetoricom. Verona je nakon toga uspela da izjednači.

Stručni štab Mihajlovića je umesto zadnjeg veznog Džerdija Šutena ubacio defanzivca Andreu Polija i Lazović je upravo Polija odlično zalomio u 81. minutu, povukao loptu ulevo i onda je podigao i poslao u peterac.

Tamo je bio Borini koji je u trku skočio i zakucao loptu u mrežu za bod. Bolonja je sada sa bodom došla do 12. mesta na tabeli sa 24 boda, dok Verona ima dva boda više na desetom mestu.

1200508697

Istim rezultatom završen je u meč Intera i Lećea. Neroazuri su kiksnuli protiv ekipe koja se bori za opstanak u Italiji i nalazi se samo bod iznad opasne zone na 17. mestu.

Oba gola u remiju 1:1 na stadionu Vija del mar postignuta su u drugom poluvremenu. Inter je poveo golom Alesandra Bastonija u 72. minutu koji je glavom pogodio posle centaršuta Biragija.

Pet minuta kasnije usledio je šok za goste, kada je Marko Mankosu samo postavio nogu kod prve stative i ubačenu loptu Žana Majera prosledio u mrežu.

Inter je ostao drugi na tabeli iza Juventusa sa bodom manje od Stare dame, ali i sa utakmicom manje.