Strašno drugo poluvreme Bajerna, Grujić video svu moć Bavaraca u Berlinu

Domaćin je nokautiran u periodu od 60. do 76. minuta

• 2
FK Herta, FK Bajern Minhen

Izdržala je Herta nekako prvo poluvreme protiv Bajerna, ali su u nastavku videli svu moć aktuelnog šampiona koji je za 16 minuta rešio pitanje pobednika  - 0:4 (0:0)!

Tomas Miler, Robert Levandovski i Tijago Alkantara, tim redom, su u periodu između 60. i 76. minuta tresli mrežu berlinskog tima, da bi Ivan Perišić u 84. postavio konačan rezultat.

Hrvat je zaslužan i za vodeći gol Bavaraca, jer je on bio taj koji je asistirao Mileru. Potom je Levandovski iskoristio penal, a vredi pomenuti da su Poljaku pre toga poništena dva gola.

Srpski vezista Marko Grujić igrao je svih 90 minuta za Hertu koja je posle 18 kola na samo dva boda od zone ispadanja. Bajern, s druge strane, i dalje zaostaje četiri boda u odnosu na vodeći Lajpcig.