≫

Vardi je tragičar Lestera: Džejmi promašio penal, Evans kiksirao za preokret Barnlija

Veliki propust Lisica

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Lestera poraženi su od Barnlija u meču 23. kola engleske Premijer lige sa 2:1.

Tragičar Lisica bio je napadač Džejmi Vardi koji je u 68. minutu promašio penal za vođstvo svoje ekipe, što se kasnije osvetilo Lisicama.

Lester je poveo u 33. minutu golom Harvija Barnsa. Barns je pokupio loptu na sredini igrališta, ušao u kazneni prostor i šutirao, a tek dvojica igrača Barnlija nisu bili prevelika prepreka u odbrani.

Kris Vud je u 56. minutu doneo Barnliju poravnanje posle karambola u kaznenom prostoru i odbitka koji mu je "seo" na nogu posle odbrane Kaspera Šmajhela.

Dvanaest minuta kasnije, defanzivac Barnlija Ben Mi pravi penal kada obara Barnsa u svom kaznenom prostoru. Vardi je preuzeo odgovornost, a golman Nik Poup ga je pročitao i odbranio.

I to ne jednom, nego dvaput. Prvo Vardiju, a onda i uklizavanje Rikarda Pereire posle odbitka. Time je pomogao svom timu jer je u 79. minutu Ešli Vestvud preokrenuo i doneo pobedu Barnliju.

Čarli Tejlor je sa levog krila centrirao u kazneni prostor, Džoni Evans je katastrofalno reagovao i spustio loptu na nogu Vestvudu, koji je pucao po zemlji iz prve i pogodio za 2:1.

Barnli je pobedom došao do 27. boda i 14. mesta na tabeli, dok je Lester na trećem mestu sa 45 bodova.