≫

Dva gola Ronalda za pobedu Juventusa: Stara dama pobegla Interu na vrhu Serije A

Portugalac je postigao ukupno 432 gola u "ligama petice"

• 1
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Juventusa pobedili su Parmu u meču 20. kola italijanske Serije A sa 2:1, zahvaljujući izdanju Kristijana Ronalda.

Portugalac je sa dva pogotka doneo pobedu torinskim crno-belima u meču u kom je i Parma mogla da ima svojih šansi za bod, ali i Juventus da bude ubedljviiji.

Juve je zapretio u 26. minutu kada je Ronaldo skočio posle kornera i šutirao preko prečke glavom. Da se na poluvreme ne ode bez golova Portugalac se pobrinuo u 43. minutu kada je ušao sa levog krila ka sredini i onda šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Lopta se uz malo sreće odbila od jednog igrača Parme i završila iza leđa golmana za 1:0. Parma je u 55. minutu izjednačila golom Andreasa Kornelijusa koji je najviše skočio posle kornera Matea Skocarele.

Međutim, samo tri minuta kasnije Ronaldo je odlično ispratio akciju i pas Dibale i onda iz prve pogodio za 2:1. Parma je u završnici imala priliku preko Matije Sprocatija, čiji je šut zaustavljen.

Potom je u nadoknadi Ronaldo na muke stavio golmana Luiđija Sepea. Portugalac je potom šutirao pored gola i iznad prečke, a Stara dama je upisala novu pobedu.

Juventus je sada osvojio 51 bod, ima četiri više od drugoplasiranog Intera, ali i dve utakmice više od Neroazura koji su drugi. Parma je porazom ispala iz zone borbe za Evropu jer je sa 28 bodova na sedmom mestu.