SPAL upropastio Iličićevu majstoriju petom i pobegao sa dna Serije A

"Štikla" nije bila dovoljna

• 1
Atalanta vs Spal Serie A TIM Matija Valoti, Foto: Tanjug/AP

Italijanski SPAL pobedio je Atalantu posle preokreta sa 2:1 u poslednjem meču 20. kola Serije A.

Atalanta je povela u 16. minutu golom Josipa Iličića. I to kakvim! Duvan Zapata je lepo prošao po levoj strani, ubacio po zemlji loptu do peterca za Iličića, a ovaj je petom šutirao i pogodio mrežu.

U drugom poluvremenu je Andrea Petanja izjednačio u 54. minutu. U akciji dva na tri, Poljak Arkadijuš Reca je bio prebrz na boku, a Petanja je bio spretniji od svojih čuvara pred golom.

SPAL je do pobede stigao pogotkom Valotija u 60. minutu. Njemu je Brajan Dabo odložio loptu izvan kaznenog prostora, a Matija je sa 17, 18 metara šutirao precizno.

Atalanta je do kraja dobila isključenje i to za trenera Đanpjera Gasperinija u sedmom minutu nadoknade, a Atalanta je ostala na 35 bodova i petom mestu Serije A.

SPAL je sa poslednjeg mesta i sada ima 15 bodova, jedan bod ga deli od sigurne zone u kojoj se nalazi Leće.