Junački bod Arsenala na "Bridžu": Dva gola sa igračem manje, Belerin spasilac!

Sjajan meč u Londonu!

• 0
hektor belerin

Fudbaleri Čelsija i Arsenala odigrali su adrenalinski derbi Londona završen remijem 2:2, u 24. kolu Premijer lige!

Veliki bod nose iz komšiluka Artetine "Tobdžije" pošto su još od 26. minuta imali igrača manje i gol zaostatka, posle prekršaja Davida Luiza za crveni karton, te iskorišćen penal Žoržinja.

Žoržinjo

Svemu je prethodio kiks pas Mustafija ka Luizu, koji je "presekao" Abraham, a Brazilac morao da ga ruši u gol-šansi.

Na 1:0 uz igrača više delovalo je da "Plavci" idu ka sigurnoj pobedi, ali je nastavak doneo hrabru, agresivnu i efikasnu igru gostiju.

Pravi šok za navijače domaćeg tima priredio je 19-godišnji Gabriel Martineli koji je u 63. minutu pretrčao gotovo čitav teren, i to nakon kornera Čelsija! Mustafi je izbacio loptu glavom, Martineli je uzeo i nije je puštao sve dok nije matirao Kepu na drugoj strani terena prilično rutinirano.

navijači Arsenala

Tek tada se rasplamsala borba, Čelsi je pojačao napade, ali nije posustajao ni Arsenal vrebajući šansu za novi kontra udar.

Ipak, brojčano jači, "Plavci" su ponovo poveli, a strelac je "iz drugog plana" bio Aspilikueta za, činilo se, tri boda za tim Frenka Lamparda. igrao se 84. minut...

Aspilikueta

Aspilikueta burno slavi drugi gol za Čelsi Foto: Tanjug/Ap

Arteta je naredio ofanzivu, gosti su navalili na gol Čelsija čija je odbrana statirala u situaciji kada je Hektor Belerin, bez pravog bloka, pogodio dalji ugao Kepinog gola sa ruba kaznenog prostora.

Bio je to znak za opšti delirijum crveno-belog dela "Stamford Bridža", a slavlje se pojačalo pošto je sudija odsviroa kraj ovog krajnje uzbudljivog meča.