≫

Ovo ni Mesi ni Ronaldo nisu radili u najboljim danima: Haland drma Bundesom, dao još dva gola!

Neverovatan je Norvežanin

• 9
erling haland Foto: Tanjug/Ap

Erling Haland je čudo od igrača. Fenomen! Norvežanin je u svojoj tek drugoj utakmici za Borusiju Dortmund ponovo bio strelac, i to ponovo pošto je ušao sa klupe, kao i na debiju sa Augzburgom u minulom kolu. Tada je dao tri, a u petak uveče dva gola u još jednoj "petardi" koju je izrežirao tim Lusijena Favra - 5:1!

erling haland Erling Haland proslavlja svoj prvi gol na meču sa Kelnom Foto: Tanjug/Ap

Stradao je Keln u Dortmundu, sve je već bilo jasno i nakon prvog poluvremena (Gerero 1, Rojs 29), Sančo je u nastavku "podebljao" prednost (48), a onda je na scenu opet stupio norveški "vunderkind".

Na teran je kročio u 65. minutu, dao dva gola i već je na "koti" pet, a nema ni jednu celu bundesligašku utakmicu "u nogama".

Podsetimo, protiv Kelna je ušao u 56. minutu - i postigao "het-trik" za dvadeset minuta!

erling haland Haland "overava" pobedu Borusije petim golom, svojim drugim na utakmici Foto: Tanjug/Ap

Nije zgoreg podsetiti da će Haland predvoditi Norvešku u baraž meču za plasman na Evropsko prvenstvo protiv Srbije...

Momku je tek 19-godina, ali nemilice trese mreže bez obzira na ime rivala, redovno kao što je to činio i u dresu Red Bula koji je nedavno napustio i za 40 miliona pojačao nemački tim.

Ovo što mu je uspelo u samo 57 minuta u Bundesligi je rekord. Niko pre njega nije u prve dve utakmice u nemačkom prvenstvu uspeo da postigne pet golova.

Tribine "Signal Idune" bile su pune "kao oko" (81.365), pa je gomila navijača "žutih" na delu, prvi put nadomaćem terenu, mogla da vidi kakvog igrača ima u svojim redovima. Norveški finišer je ostavio fenomenalan utisak, jasno je da je "preko noći" uspeo da zaseni najveće zvezde tima, a možemo samo da zamislimo koliko će mu za koji mesec cena porasti.

Ono što je najvažnije po Dortmund, ekipa je sa Halandom dobila na ubojitosti, u dva meča postigla je čak deset golova i stala uz rame Bajernu po efikasnosti, za gol "kraća" od lidera Lajpciga.

Pre većine utakmica 19. kola Borusija je bodovno poravnata sa Bavarcima na drugoj poziciji, sa četiri boda zaostatka za liderom Red Bulom, uz meč viđe od konkurenata.