Mihin Musa pogodio za pobedu protiv SPAL-a, Bolonji sad ni Evropa nije daleko!

Vrlo dobre partije pruža tim našeg trenera

• 0
musa barou Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Bolonje pobedili su na gostovanju Spalu 3:1 u 21. kolu Serije A, i to nakon preokreta, što je sekipi Siniše Mihajlovića bio prvi trijumf nakon tri runde bez "trojke".

Istina, i u tim mečevima (Torino, Fiorentina, Verona) Bolonja je ostavljala bolji utisak od rivala, stvarala više šansi, ali je izostala pobeda, što je naplaćeno u subotu popodne na stadionu "Paolo Maca" u Ferari.

musa barou Gambijac Musa Barou slavi pogdak protiv SPAL-a Foto: Tanjug/Ap

Nije goste pokolebalo ni vođstvo SPAL-a preko Petanje iz penala u 23. minutu, Bolonja je u ovom momentu daleko kvalitetniji tim što je u nastavku materijalizovala preko Vikarija (24, autogol), Baroua (59) i Polija (63).

Posebno je bio efektan gol Muse Baroua, Gambijca, koji je u 58. minutu zamenio Santandera, a minut kasnije majstorski pokupio loptu posle odbitka i savršenim udarcem je smestio u dlaji ugao.

Bio je to momenat koji je i odredio dalji tok meča.

SPAL je u nastavku zaigrao agresivnije, sa mnogo više rizika, a kazna i tačka na trijumf gostiju stigla je samo nekoliko minuta posle gola Baroua.

Poli je bio na pravom mestu u pravo vreme, na petercu, odakle je klizećim startom preumerio loptu u nbranjenu mrežu, tako krunisao perfektnu kombinaciju saigrača.

Ovom pobedom Bolonja se učvrstila na sredini tabele Serije A, trenutno je 10. sa 27 bodova, samo četiri manje od prvog tima iz "evropske zone" Milana.

Naredni meč Bolonja igra protiv još jednog "davljenika" Breše, i biće to šansa da se još više popravi bodovni saldo.