To više nije patnja, to su godine agonije za Šalke: Surovi Bajern petardirao Nastasića i društvo!

Ekipa Hansija Flika u šampionskom naletu

• 2
Robert Lewandowski Levandovski Foto: Marko Jovanović

Ništa novo u duelima Bajerna i Šalkea. Koliko god da ljudi iz Rura i Gelzenkirhena mrze Bavarce ne mogu im ništa. Godine prolaze, deca rastu, a porazi protiv mrskog protivnika se ređaju. Novi, ubedljiv stigao je u 19. kolu Bundeslige, a "petarda" na Alijanc Areni dovoljno govori koliko je Rekordmajster bio dominatan i večeras kao svih ovih godina.

Možda bi ishod bio drugačiji da je Šalke pokušao da se brani, ali tim Dejvida Vagnera je želeo da proba da napadne na kontre preko hitronogog Matonda i u tom pokušaju pao i ubio se. Još publika u Minhenu nije posedala na svoja mesta, a Bajern je vodio od šestog mintua golom Roberta Levandovskog koji baš mrzi Šalke - njegov 21 na 19 utakmica i povećanje prednosti na listi strelaca.

Pre nego što je Tomas Miler u nadoknadi prvog poluvremena povisio na 2:0, Bajernu su poništena dva gola zbog ofsajda, a nemoćna odbrana Šalkea koju je predvodio naš Matija Nastasić potpuno se raspala u nastavku, kada su Leon Gorecka, Tijago Alkantara i rezervista Serž Gnabri kompletirali ubedljiv trijumf Bavaraca.

Suvereno, dominatno, Bajern je u dva prolećna kola pokazao da stiže na prvo mesto i da je pitanje vremena kada će prestići lidera iz Lajpciga. Ekipa Hansija Flika dala je devet golova u dve utakmice i deluje kao mašina koja guta rivale bez obzira na ime i renome. A Šalke... Tužna priča svaki put kada ode u Minhen, kao zet kod tašte na ručak.