≫

Potpuni preokret u Antaliji: Zvezda oživela u drugom poluvremenu i pobedila Arku!

Poljski prvoligaš pružio žestok otpor - 3:2 (1:2)

• 78
Zvezda - Arka - 1 Foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde trijumfalno su otpočeli drugu fazu zimskih priprema u Antaliji. Problema je bilo, ali je lider Superlige uspeo da preokrene rezultat u drugom poluvremenu i savlada poljskog prvoligaša Arku iz Gdinje sa 3:2 (1:2).

Loše prvo i dobro drugo poluvreme beogradskog tima obeležili su premijernu probu u Turskoj, a koliko je od toga bilo očekivano, a koliko ne, to je već pitanje za Zvezdinog trenera Dejana Stankovića i stručni štab.

Iako su crveno-beli poveli na vreme, praktično iz druge opasne akcije koju su napravili na meču, kada je Degenek iskoristio gužvu posle kornera Vulića, nisu uspeli da uspostave terensku dominaciju. Arka je opasno pretila, a posle kornera u 25. desni bek Zbožen je iskoristio nepažnju odbrane i Borjana i poravnao na 1:1.

Videlo se u prvih 45 minuta da crveno-belima najviše škripi u defanzivi (barem u sastavu koji je igrao), a potpuna glupost mladog Krstovića u finišu prvog poluvremena kada je skrivio najstrožu kaznu koštala je Zvezdu zaostatka na pauzi. Borjan je pročitao udarac Nalepe sa 11 metara, ali je holandski napadač Serarens ispravio taj promašaj idoneo prednost Poljacima.

Zvezda Foto: FK Crvena zvezda

Odlučio je Dejan Stanković da izmeni čitav tim na poluvremenu, a 11 igrača koji su dobili priliku u nastavku dobro su se pokazali. Veljko Simić je isproban u novoj ulozi, kao levi bek i deluje da bi ta pozicija mogla da mu prija jer je imao nekoliko dobih centaršuteva, ali ono što najviše može da hrabri je igra mladog Veljka Nikolića koji se istakao sa nekoliko hrabrih šuteva sa distance.

Zvezda je do zasluženog izjednačenja stigla u 62. minutu kada je posle kornera Marko Vejinović nespretno pogodio sopstvenu mrežu za 2:2, da bi joj trijumf doneo Aleksa Vukanović u 74. minutu posle odbitka. Ričmond Boaći je izveo najstrožu kaznu (ispravno dosuđenu zbog faula na Tomeneu), a golman Arke odbio loptu pravo na nogu krilnog napadača koji je postavio konačnih 3:2.

Arka je u drugom poluvremenu igrala znatno slabije, a priv pravi napad u nastavku Poljaci su izveli tek u nadoknadi, ali nisu ogrozili trijumf Beograđana.

Sledeći kontrolni meč u Turskoj Crvena zvezda igra protiv Vardara u sredu 29. januara od 15.30 časova po našem vremenu.

CRVENA ZVEZDA - ARKA 3:2

/Degenek 15, Vejinović 62. autogol, Vukanović 74 - Zbožen 25, Serarens 45+1/

CRVENA ZVEZDA (I poluvreme): Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Rodić - Vulić, Ivanić, Ben, Garsija - Krstović, Pavkov. (II poluvreme): Vasiljević - Gobeljić, Pankov, Babić, Simić - Petrović, Nikolić, Gavrić, Vukanović - Tomane, Boaći.

ARKA (I poluvreme): Štejnbors - Zbožen, Magoma, Marić, Marčinjak - Deja - Jankovski, Nalepa, Vejinović, Mlinski - Serarens. (II poluvreme): Olčik, Antonik, Budzinski, Helstrup, Danh, Vavžčik, Kopčinski, Da Silva, Semanes, Siemačko, Mihajlović.

TOK MEČA

II POLUVREME

90+2. minut: Kraj utakmice u Antaliji i pobeda Crvene zvezde nad Arkom od 3:2.

85. minut: Ništa se ozbiljno ne događa trenutno na terenu. Crveno-beli kontrolišu dešavanja i lagano privode ovaj meč kraju.

74. minut: GOOOL! Zvezda vodi sa 3:2, a strelac je Aleksa Vukanović. Pretohdno je dosuđen penal za crveno-bele zbog faula nad Tomaneom, Boaći je izveo najstrožu kaznu, golman Arke mu odbranio, ali je pritrčao Vukanović i pogodio za vođstvo Beograđana.

71. minut: Još jedan dobar pokušaj agilnog Veljka Nikolića, ali je lopta otišla preko gola. Mladi vezista se ne libi da šutira i to je jedna od pozitivnih stvari danas.

65. minut: Trener Arke Rogić je promenio čitav tim, a na terenu je nekadašnji vezista Partizana Nemanja Mihajlović.

62. minut: GOOOL! Zvezda je stigla do izjedanačenja zahvaljujući autogolu Marka Vejinovića. Nekadašnji vezista Fejenorda nespretno je reagovao posle kornera i matirao svog golmana za 2:2.

60. minut: Još jedna dobra akcija crveno-belih, Veljko Simić je centrirao sa leve strane, ali je Aleksa Vukanović šutirao visoko preko gola.

54. minut: Dobar pokušaj Veljka Nikolića sa distance, ali je golman Arke uspeo da ukroti taj udarac.

50. minut: Primetno je da u nastavku utakmice Veljko Simić dejstvuje na poziciji levog beka. Zanimljiv eksperiment Stankovića...

Dejan Stanković je odlučio da promeni svih 11 igrača na pauzi, pa će u nastavku za crveno-bele igrati: Vasiljević - Gobeljić, Babić, Pankov, Simić - Petrović, Nikolić, Vukanović, Gavrić - Tomane, Boaći.

I POLUVREME

45+1. minut: GOOOL! Vodi Arka sa 2:1, a strelac je Serarens. Borjan je prvo odbranio udarac Nalepe sa 11 metara, ali je posle odbitka Holanđanin uspeo da savlada Zvezdinog golmana i donese prednost ekipi iz Gdinje. Glavni sudija je odmah posle toga označio kraj prvog poluvremena.

45. minut: Penal za Arku! Krstović je skrivio najstrožu kaznu, naivno oborio igrača Arke, a glavni sudija odmah bez oklevanja pokazao na belu tačku.

40. minut: Zvezda je izvela nekoliko napada pred golom Arke, ali je izostao konkretan šut ka mreži poljskog tima. Neuspevaju crveno-beli da nametnu terensku dominaciju, ali joj i agilni protivnik to ne dozvoljava.

34. minut: Još jedna greška odbrane crveno-belih, ali srećom gosti je nisu iskoristili. Iznenada se jedan fudbaler Arke našao ispred Borjana neometan, šutirao, ali pored gola. Sreća za crveno-bele.

32. minut: Pavkov je upravo oprobao udarac, ali neprecizno.

27. minut: Još jedan opasan napad Arke, ali je Borjan bio na mestu posle udarca sa 12-13 metara.

25. minut: GOOOL! Arka stiže do izjednačenja, a strelac je desni bek Zbožen. Opet je gol pao posle kornera, a poljski fudbaler je iskoristio nepažnju Borjana i odbrane crveno-belih.

21. minut: Veliki promašaj El Fardu Bena! Sjajno su crveno-beli izveli napad, lopta došla do napadača sa Komorskih ostrva koji je promašio čitav gol sa svega nekoliko metara.

15. minut: GOOOL! Zvezda vodi sa 1:0, a strelac je Miloš Degenek! Vulić je izveo korner s leve strane, a posle gužve u petercu Degenek je smestio loptu u mrežu poljskog tima.

14. minut: Prvi dobar napad Zvezde, dobra lopta Ivanića i udarac Krstovića iskosa sa leve stane, ali je golman Arke skrenuo loptu u korner.

10. minut: Odgovorili su i crveno-beli sa nekoliko napada, ali bez ozbiljnijih prilika za sada. Igra se vrlo borbeno i tvrdo, a kod Zvezde se povremeno ističe mladi Crnogorac Krstović.

5. minut: Bez ozbiljnijih prilika na početku, ali je primetno da su Poljaci agresivnije ušli u meč i nekoliko puta ubacili loptu u šesnaesterac Beograđana.

1. minut: Utakmica je počela žestokim startom Milana Pavkova na protivniku, ali nije bilo problema, utakmica se nastavlja.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Rodić - Vulić, Ivanić, Ben, Garsija - Krstović, Pavkov.

ARKA: Štejnbors - Zbožen, Magoma, Marić, Marčinjak - Deja - Jankovski, Nalepa, Vejinović, Mlinski - Serarens.