≫

Golmani se brukali u derbiju Rima, Lacio izbegao poraz najbizarnijim mogućim golom

Velike greške golmana obeležile gradski derbi

• 1
roma - lacio Foto: youtube/Tutto sul calcio

Lacio i Roma podelili su bodove u derbiju Rima, bilo je 1:1, tako da je time i prekinuta "beskrajna" serija pobeda "nebeskoplavih" koji su do meča sa gradskim rivalom vezali 11 trijumfa!

"Vučica" je pronašla način da zaustavi zahuktale komšije, bila i bolja, vodila, ali je primila verovatno najbizarniji gol viđen u poslednjih nekoliko godina i tako "prosula" sav trud koji je uložila na ovoj utakmici.

Bila je to zaista nesvakidašnja situacija, igrao se 34. minut kada je golman Rome Pau Lopez izboksovao loptu posle kornera, ona ostala u granicama igrališta, a onda na volšeban način pala na nogu Aćerbiju koji je iskoristio smušenost "jedinice" Rome i Smolinga, i pogodio za egal.

Prethodno, Džeko je doveo Romu u vođstvo.

I taj gol bio je plod velike greške golmana, pošto je Strakoša "zaplivao" ka lopti, a napadač "Vučice" temenom uspeo da je zahvati i pošalje u nebranjenu mrežu.

Uz Džeka, sjajan je bio Čengiz Under, bez dileme najbolji akter utakmice. Turčin je pravio "dar-mar" po desnoj strani Lacija, teško je iko mogao da mu parira, međutim njegov najbolji period meča nije materijalizovan i to je jedan od momenata koji su Romu koštali pobede.

FK Roma FC Lacio Lazio Foto: Tanjug/AP

Tim Paula Fonseke vladao je situacijom pre i posle vođstva, drugi gol je "visio u vazduhu" sve vreme, "nebeskoplavi" su se i uz mnogo sreće sačuvali, kasnije se malo stabilizovali i definitivno vratili "u igru" na već opisan način - zaslugom tragičara meča, golmana Rome.

Uzbuđenja nisu manjkala ni u nastavku, i opet je Roma prednjačila i sa više energije i ideje nastupala na polovini rivala.

Lorenco Pelegrini je bio najbliži postizanju gola, pogodio je spoljni deo stative, a radio je i VAR na "Olimpiku". Delovalo je da je u drugom poluvremenu Romi dosuđen penal posle duela Klajverta i Patrika, no ponovljeni snimak pokazao je da je Holanđanin zapravo faulirao rivala, tako da nije bilo ništa od kaznenog udarca.

Laciju bod iz ovog meča znači ostanak na trećem mestu iza Intera, dok je Roma prvi pratilac "nebeskoplavih".