Trećeligaš odoleo velikom Liverpulu: Šruzberi priredio najveću senzaciju FA Kupa

Heroj niželigaša je Kamings, koji je sa dva gola doneo svom timu remi

• 1
FK Šruzberi FK Liverpul Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Liverpula odigrali su nerešeno na gostovanju protiv četvrtoligaša Šruzberija 2:2, u meču FA Kupa, pa će revanš meč odlučiti koji tim će proći dalje.

Veliki "šamar" dobio je aktuelni prvak Evrope jer je i pored dva gola prednosti dozvolio rivalu da izjednači i izbori se a još jedan meč.

Gosti su poveli već u 15. minutu kada je Džouns iskoristio odličan pas Čirivele za 1:0, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog dela igre.

Po dolasku sa odmora fudbaler Šruzberija Lav je nespretno reagovao i ubacio loptu u sopstvenu mrežu za 2:0.

Iapk, domaći fudbaleri nisu stali, već su uspeli da u 65. minutu smanje rezultat, i to preko Kamingsa koji je iz penala savladao golmana Alisona.

Do kraja, Kamings u 74. minutu dobija loptu na nekih 25 metaraa od gola Liverpula, uspeva da se oslobodi svojih čuvara i zatrese režu za konačnih 2:2. Tako će revanš na Enfildu doneti pobednika i tim koji prolazi dalje.