Arsenal eliminisao Trešnjice iz FA Kupa

Bornmut je na ovom susretu uspeo da dođe samo do počasnog gola

• 0
FK Arsenal FK Bornmut Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Arsenala pobedili su na gostovanju Bornmut sa 2:1 u 4. kolu engleskog FA kupa.

Tobdžije su povele u prvom delu igre golovima Sake i Nketije, ali u nastavku je bio bolji Bornmut koji uspeva da stigne samo do utešnog pogotka.

Bukajo Saka zatresao mrežu na asistenciju Gabriela Martinelija već u 5. minutu za početno vođstvo.

Baš kao i na početku meča, gosti se nisu zaustavljali već su imali inicijativu i konstantno pritiskali rivala. Tako je u 21. minutu  Saka asistirao Edvardu Nketiji i Arsenal je udvostručio svoju prednost.

Do kraja, popularne Trešnjice uspele su samo da stignu do utešnog u sudijskoj nadoknadi, i to, golom Saridža u 94. minutu.