≫

Halandov sedmi gol na tri utakmice, Borusija petardirala Union: Norvežanin cepa mrežu na 19 minuta

Norveški vunderkind nastavlja da oduševljava Evropu

• 7
Erling Haland Foto: AP Tanjug

Erling Haland je tek odigrao tri utakmice za Borusiju iz Dortmunda , a već je dao sedam golova. Ukupno 136 minuta je proveo na terenu i daje gol na svakih 19 minuta.

Posle het trika na prvom meču, pa dva gola na drugom, sada je počastio Union Berlin sa dva gola, u pobedi Dortmunda 5:0. Ostali strelci su bili Vitsel, Azar T i Rojs.

Inače, Haland je doveden u ovom prelaznom roku za 20 miliona evra, a već sada otkupna cena je 75 miliona.

Bajern je takođe bio uspešan na gostovanju pobedivši Majnc sa 3:1 golovima Levandovskog u 8, Milera u 14 i Alkantara u 26. minutu.