Murinjo je najsrećniji čovek na svetu zbog ove pobede: VAR haos prethodio debiju iz snova Bergvijna!

Buran derbi Premijer lige pripao Pevcima

• 1
stieven bergvijn Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Totenhema porazili su Mančester siti 2:0 u derbiju 25. kola Premijer lige, uz pogotke novajlije u timu Pevaca Stivena Bergvijna i Korejanca Sona.

Svega je bilo u nedelju popodne na "Vajt Hart Lejnu", a najviše zadovoljstva kod Žozea Murinja što je još jednom uspeo da dobije meč protiv "velitog rivala" Pepa Gvardiole u njihovom 23. međusobnom nadmudrivanju.

Totenhemu je pobeda bila izuzetno važna da održi korak za pozicijom broj četiri, sada ima četiri boda manje od Čelsija, pa se očekuje zanimljiva borba za mesto u Ligi šampiona.

Šampionsku "trku" Sitija za Liverpulom više je neozbiljno pominjati...

var Foto: Tanjug/Ap

Siti je svoje šanse propustio u prvom poluvremenu, i to kakve!

Penal u 40. minutu, a pre toga možda i još bolju šansu koju nije iskoristio Serhio Aguero...

Pogledajte i sami kako je Argentinac, sa samo tri metra, promapio "nepromašivo" i bacio Gvardiolu i saigrače u nevericu.

Haotičan je bio period između 36. i 42. minuta pošto se VAR dva puta javljao da presudi kod dve sporne situacije u kaznenom prostoru Pevaca o detaljnije čemu možete pročitati OVDE.

Loris je odbranio penal Gindoganu, spasio svoj tim i u nastavku kada je stigao pre lopte od Sterlinga, kada se i drugi put oglasio VAR da proceni kontakt golmana Pevaca i napadača gostiju.

Iz čitave situacije Pevci su izšali "neokrnjeni", ali sa mnogo više samopouzdanja i elana za nastavak meča.

Iskoristili su igrači domaćeg tima taj momentum, sjajan gol postigao je 30 miliona evra plaćeni Bergvijn, za njim i Son, uz malu "pomoć" defanzivca Sitija koga je lopta dokačila na putu ka mreži...

Pevci su imali velikih 2:0, Siti je bio u nokdaunu, Murinjo najrećniji čovek na svetu jer je opet pobedio Gvardiolu.

hong min son Foto: Tanjug/Ap