Moćne koreografije, bakljade, tuča na tribinama i pobeda Sankt Paulija u derbiju Hamburga!

Iako su u opasnoj zoni za ispadanje, dok se HSV bori za povratak u Bundesligu, ekipa Sakt Paulija je trijumfovala na gostujućem terenu

• 0
Navijaci Sankt Paulija Printskrin: Youtube

Fudbaleri HSV-a i Sankt Paulija sastali su se u gradskom derbiju 23. kola 2.Bundeslige  popularne Cvajte.

Dva kluba iz istog grada sa različitim navijačkim kulturama i rivalstvo koje traje skoro jedan vek od 1924. godine.

Sankt Pauli je trijumfovao sa 2:0 na gostovanju i ovo im je prva pobeda u novoj 2020. godini, a inače druga pobeda nad HSV-om u sezoni.

Utakmica je protekla pod tenzijama,kao i svaka do sada, a osim odličnih koreografija navijača oba tima, bilo je i tuče na trubinama. Takođe, dan ranije došlo je do velikog obračuna na ulicama Hamburga gde su povređene dve trudnice.

Pogledajte video tuče:

Prošli put su slavili sa 2:0 takođe, ali na svom terenu u septembru 2019.

Međutim, ovaj poraz HSV boli još više jer se bori zua svrh tabele i neophodni su mu bodovi, a računao je na lake bodove protiv Sankt Paulija koji je u donjem delu tabele.

HSV sada ima 41. bod, ili tri boda manje od Štutgarta, kao i od Arminije Bilefiled koja ima i meč manje.

Pogledajte kako je izgledalo slavlje na stadionu posle pobede:

Sankt Pauli je praktično rešio meč za 9 minuta prvog poluvremena sa dva brza gola.

Poveo je već u 20. minutu golom Vermana, a zatim je u 29. Pini podigao rezultat na 2:0.

U nastavku je viđena velika borba, tri žuta kartona za igrača Sankt Paulija, ali je ovaj tim odoleo do kraja i srušio velikog rivala.

Klubovi su toliko veliki rivali da igrači na terenu kada gostuju šutiraju zastavice na kornerima protivničke ekipe, ali navijači prave fenomenalne koreografije.