≫

Maksimović "zaključao" Mesija, ali se Barsa spasila u Napulju jednim šutem u okvir gola!

Katalonci dali gol iz jedinog šuta u okvir gola * Šampion Nemačke se poigravao sa Plavcima u drugom poluvremenu

• 16
Nikola Maksimović Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Napolija i Barselone odigrali su nerešeno u prvom meču osmine finala Lige šampiona - 1:1 (1:0)!

Dris Mertens je doveo domaći tim u vođstvo u 30. minutu, da bi veoma važan gol u gostima postigao Antoan Grizman u 57. minutu. I to iz prvog šuta Barse ka golu Ospine, tako da i nije čudno što na društvenim mrežama preovladava mišljenje da su se "katalonci" provukli.

Napoli je igrao sjajan defanzivni blok, a gol su dali posle odličnog kontranapada. Zjelinski je našao Mertensa koji je sa 16 metara postigao sjajan gol. Svoj 121. u dresu Napolija čime se izjednačio sa Marekom Hamšikom na večnoj listi.

Italijani su držali sve u svojim nogama do tog 57. minutu kada je viđena velika greška Di Lorenca. Zakasnio je je korak ili dva da napravi ofsajd zamku, a Semedo je na desnoj strani samo ubacio u peterac gde je Grizman utrčao.

Samo pet minuta kasnije Kaljehon je imao zicer za Napoli, ali mu je ter Štegen odbranio udarac i tako sačuvao večeras prosečnu Barsu.

Dris Mertens Mertens slavi gol za Napoli Foto: AP/Tanjug

Vredi pomenuti i to da je Lionel Mesi praktično bio nevidljiv, kao i da je srpski štoper Nikola Maksimović obavio sjajan posao u zajedničkom čuvanju Argentinca. Čak ga je u dva ili tri navrata poprilično nadigrao i uzeo mu loptu.

Finiš meča protekao je u nervozi, jer je Arturo Vidal dobio crveni karton zbog udaranja glavom rivala. "Počašćen" je salvom zvižduka, jer je, između ostalog, igrao i za Juventus.

Bajern je, s druge strane, već u četvrtfinalu s obzirom na ubedljiv trijumf protiv Čelsija u Londonu - 3:0!

Serž Gnabri i Robert Levandovski su dovodili do ludila domaće igrače i pitanje pobednika su praktično rešili za tri minuta drugog poluvremena.

Bajern je u prvih 45 minuta imao dve sjajne prilike, zatim je Miler pogodio prečku, da bi u nastavku Gnabri u 51. i 54. minutu matirao Kabaljera.

Kod oba gola mu je asistirao Levandovski koji je u 76. postigao svoj 11 pogodak ove sezone u LŠ. Asistent mu je bio Dejvis koji je odlično probio po levoj strani i spojio Poljaka sa golom.

Bajernu je posao bio olakšan u poslednjih 10-ak minuta, jer je Alonso dobio crveni karton posle VAR intervencije.

Serž Gnabri Foto: Tanjug/AP

Čelsi - Bajern 0:3 (0:0)

(Gnabri 51, 54, Levandovski 76)

Čelsi: Kabaljero, Aspilikueta (Pedro 73), Alonso, Rudiger, Kristensen, Kovačić, Žoržinjo, Barkli (Vilijan 61), Maut, Džejms, Žiru (Abraham 61).

Bajern: Nojer, Pavar, Dejvis, Alaba, Boateng, Himik, Alkantara (Gorecka 90), Miler, Koman (Kutinjo 66), Gnabri (Toliso 85), Levandovski.

Napoli - Barselona 1:1 (1:0)

(Mertens 30 - Grizman 57)

Napoli: Ospina, Rui, Di Lorenco, Manolas, Maksimović, Zjelinski, Deme (Alan 79), Ruiz, Insinje, Mertens (Milik 54), Kaljehon (Politano 74).

Barselona: Ter Štegen, Semedo, Pike (Lengle 90+3), Umtiti, Žunior Firpo, Buskets, De Jong, Rakitić (Artur 55), Vidal, Mesi, Grizman (Fati 87)

Tok utakmica:

90. minut (Napulj) - Vidal je dobio crveni karton zbog udaranja protivnika glavom!

83. minut (London) - Alonso je dobio crveni karton!

76. minut (London) - GOLLL! Bajern je praktično već u četvrtfinalu, Levandovski je postigao gol na asistenciju Dejvisa.

72. minut (London) - Pedro ulazi u igru umesto Aspilikuete. Čelsi pokušava da dođe do gola.

63. minut (Napulj) - Ter Štegen je odbranio zicer Kaljehonu. Bila je to velika prilika za domaćina.

63. minut (London) - Gnabri se poigrava sa Čelsijem, još dve prilike za gol je propustio.

57. minut (Napulj) - GOLLL! Barselona je izjednačila preko Grizmana, i to iz prvog šuta ka golu. Semedo je izbegao ofsajd zamku i asistirao Francuzu

54. minut (London) - GOLLL! Bajern je povisio prednost. Ponovo gol Gnabrija i ponovo asistencija Levandovskog. Čelsi je trenutno u nokdaunu.

51. minut (London) - GOLLL! Sjajna akcija Bajerna, gosti vode golom Gnabrija. Pomenuti igrač je odlično našao Levandovskog, ovaj mu vratio povratni pas i odbrane od Gnabrija nije bilo.

48. minut (London) - Barkli i Maut su mogli da dovedu domaćina u vođstvo, ali je Nojer spasio mrežu Bavaraca.

46. minut (Napulj) - Počelo je drugi deo i u Italiji.

46. minut (London) - Počelo je drugo poluvreme na Stamford Bridžu.

Olivije Žiru Foto: AP/Tanjug

45. minut (Napulj) - Poluvreme i u Italiji, domaćin vodi golom Mertensa iz 30. minuta.

45. minut (London) - Poluvreme na Stamford Bridžu, bez golova.

42. minut (Napulj) - Umalo još jedan gol za Napoli, Rui je centrirao, a Kaljehon je bio blizu.

35. minut (London) - Bajern je pogodio prečku! Miler se odlično snašao i prebacio Kabaljera, ali nije imao sreće

34. minut (London) - Prilika za Čelsi posle greške Nojera, Maut je bio neprecizan.

30. minut (Napulj) - GOLLLL! Napoli vodi sa 1:0 sjajnim golom Mertensa sa ivice kaznenog prostora. To je njegov 121. gol čime se izjednačio sa Marekom Hamšikom na listi najboljih strelaca u istoriji kluba.

26. minut (London) - Još jedna prilika za Bajern, ovoga puta je Kabaljero bio "za dlaku" brži od Levandovskog.

17. minut (Napulj) - Odlična kontra domaćina, Kaljehon je pokušao da nađe Mertensa i umalo nismo videli autogol Barse. Međutim, pitanje je da li bi gol bio priznat s obzirom na sumnivu situaciju što se tiče ofsajd pozicije.

11. minut (London) - Bajern umalo nije poveo. Koman je upao u 16 metara, iskosa sa desne strane, ali je šutirao pored stative.

9. minut (Napulj) - Prvi pokušaj Mesija na meču, ali je lopta otišla visoko preko gola.

1. minut - Počele su utakmice u Napulju i Londonu i imamo već prvi opasan napad. Miler je šutirao, ali pravo u Kabaljera.