Voši pripao derbi protiv Radničkog, Čuka za poluvreme završila posao protiv Voždovca

TSC slavio u gostima protiv Mačve, Rad ostao bez pobede u 90. minutu

• 0
nenad lalatović Foto: MN Press

Derbi 23. kola Super lige Srbije pripao je Vojvodini, koja je na svom stadionu savladala Radnički iz Niša rezultatom 3:0!

Novosađani su poveli već u 1. minutu preko Momčila Mrkaića na asistenciju Nikole Drinčića. Isti igrač je u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat, dok je između njegova dva gola pogađao Miljan Vukadinović u 68. minutu.

Stara dama je na taj način pokvarila i debi novog trenera Radničkog. Podsetimo, Radoslav Batak, inače bivši igrač i trener Voše, nedavno je nasledio Milorada Kosanovića.

Vojvodina posle 23 kola ima 48 bodova i nalazi se na trećem mestu, dok je Radnički ostao na 5. sa 36 osvojenih bodova.

I Čukarički je pobedio u sredu popodne u gradskom derbiju protiv Voždovca - 2:1!

Brđani su ta taj način upisali prve bodove i golove u 2020. godini, jer su u prva dva kola nastavka sa 2:0 poraženi i od Crvene zvezde i od Radničkog u Nišu.

Marko Docić u 22 iz penala i Slobodan tedić u 43. su bili strelci za domaćina, dok je neizvesnost u 83. uneo Gjorgijevski koji je 10 minuta ranije ušao sa klupe.