≫

Real propustio da dotuče Siti, pa doživeo poraz za 4 minuta! Lion šokirao Juve, Ronaldo neprimetan!

Građani sa dva gola u finišu meča preokrenuli na Santjago Bernabeu

• 15
FK Real Madrid,

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Real u Madridu u derbiju osmine finala Lige šampiona, i to posle preokreta za četiri minuta - 2:1 (0:0)!

Strelci za Građane bili su Gabrijel Žesus u 78. i Kevin de Brujne u 82. minutu iz penala, dok je Isko u 60. doveo "kraljevski klub" u vođstvo.

I to u trenucima kada je Siti napadao i ređao šanse, a Madriđane u igri ostavio Tibo Kurtoa sa dve sjajne odbrane. Takođe, bio je tu i momenat sreće posle šuta Rijada Mareza na početku drugog dela.

A taman kada je gol Sitija visio u vazduh, usledio je kontranapad domaćeg tima i asistencija Vinisijusa za Iska.  A na Bernabeu - delirijum oduševljenja, jer se situacija u potpunosi promenila.

Real je bio taj koji je napadao, a Serhio Ramos je u 71. minutu propustio priliku da dotuče goste i postigne gol sa svega nekoliko metara. Izblokiran je od strane rezerviste Fernandinja.

Ramos je na kraju bio i tragičar meča, jer je u 78. minutu bio kratak na cenatršut De Brujnea, a Žesus je sa par metara glavom ubacio loptu u mrežu. Zatim je Sterling nadmudrio Karvahala koji ga je srušio u kaznenom prostoru, da bi De Brujne bio precizan sa bele tačke.

Ramos je zatim dobio i crveni karton zbog faula kao poslednji igrač odbrane, dok je nekoliko minuta u finišu meča dobio i Luka Jović.

Kada smo već kod Jovića, vredi pomenuti da je njegov menadžer Falji Ramadani u društvu Nikole Damjanca gledao meč iz lože. I to u danu kada su španski mediji javili da su uhapšeni.

Fali Ramadani i Nikola Damjanac

Ramadani i Damjanac Foto: Privatna arhiva

Juventus je doživeo neočekivan poraz od Liona u gostima (1:0), a strelac jedinog gola bio je Tusar u 32. minutu.

Neočekivan u smislu da je Juve jedan od favorita za osvajanje LŠ, dok je Lion desetkovan povredama.

Ipak, domaćin je bio bolji rival kada se podvuče linija. Pored tog gola Tusara na isteku pola sata igre, Lion je u 21. preko Ekambija pogodio prečku.

Isti igrač je i u 41. minutu pucao tik iznad prečke, dok je Dibala u 69. prvi put ozbiljnije zapretio.

Prava drama viđena je u poslednjih nekoliko minuta meča. Tačnije, od 84. kada je prvo Ronaldo tražio penal, a zatim i Dibala pet minuta kasnije.

Pre toga Iguain je imao sjajnu priliku za poravnanje, a sudija je zbog ofsajda "stigao" i da poništi gol Dibale.