Ludnica u Londonu, Olimpijakos izbacio Arsenal golom u 120. minutu!

Veliki uspeh Atinjana, junak gostiju El Arabi

• 6
Britain Soccer Europa League

Frank Augstein

Fudbaleri Olimpijakosa priredili su veliko iznenađenje plasmanom u osminu finala Lige Evrope tako što su pobedili Arsenal u gostima 2:1, i to golom u 120. minutu!

Strelac je bio Jusuf El-Arabi, i tako doneo neopisivo slavlje navijačima atinskog kluba na tribinama "Emirejtsa".

Tako je stavljena tačka na dramatičan dvomeč grčkog i engleskog tima koji je vrhunac doživeo u četrvtak uveče u Londonu, mada je malo ko mogao i da nasluti ovakav epilog pošto je Pjer Emerik Obamejang u 113. minutu "poništio" vođstvo gostiju sa kojim se ušlo u produžetke.

Sije je inače pogodio za 0:1.

El Arabi slavi gol odluke u 120. minutu ispred navijača Olimpijakosa Frank Augstein

Podsećamo, Arsenal je pobedio u Atini pre nedelju dana 1:0.

Obamejang je u Londonu postigao efektan gol "polumakazicama", matirao golmana Atinjana i svoj tim, činilo se, spasio novih nevolja i neprijatnosti od gneva navijača.

Ali, Arsenal je i ovog puta potvrdio epitet luzerskog tima, bukvalno u poslednjim trenucima kapitulirala je odbrana "Tobdžija" nakon što joj se El-Arabi prikrao iza leđa nakon centaršuta i ritunski matirao Lena.

Olimpijakos će u petak čekati ime rivala u osmini finala, dok Arsenlu ostaju muke i pitanja na koja već godinama traži odgovor: kako je nekada šampionski tim i "strah i trepet" za rivale postao sinonim za poraze.