≫

Dejova majstorija je 14. najlepši gol u istoriji LŠ: Zubizareta se i dalje koprca u mreži

Velemajstorstvo!

• 7
Dejan Savićević Foto: Youtube.com

Fudbalsku pauzu je Frans Fudbal iskoristio da izabere 50 najlepših golova u istoriji Lige šampiona, a visoko se kotira Dejan Savićević.

Genije je na 14. mestu zbog kultnog pogotka iz finala Lige šampiona iz 1994. godine, koje je odigrano u Atini.

Bilo je 4:0 za moćni Milan pred 70.000 gledalaca, a posle dva pogotka Masara, Savićević je u 47. minutu dokrajčio Katalonce.

Desai je već u 58. minutu postavio konačan rezultat, u prilično ponižavajućoj noći za Barsu, koju su predvodili moćni igrači poput Romasija, Stoičkova Gvardiole, Ronalda Kumana, a posebna je ovo noćna mora bila za Andonija Zubizaretu.

Dejo je lagano došao do druge titule u Ligi šampiona posle 1991. u Crvenoj zvezdi - podsetite se i majstorije protiv Zubizarete.