BATE osvojio Kup u 120. minutu, Srbi podigli prvi pehar u doba korone

Peharu se raduju i Crnogorac i povremeni reprezentativac BiH

• 0
FK BATE Borisov Printskrin: Twitter/Ale Baro

Fudbaleri BATE Borisova osvojili su četvrti Kup Belorusije u istoriji, pošto su u finalu u Minsku pobedili Dinamo Brest rezultatom 1:0 (0:0)!

Strelac jedinog gola na meču, ujedno i onog koji je doneo trofej, bio je Zahar Volkov u 120. minutu meča.

Činilo se da će penali odlučiti ko će uzeti prvi pehar osvojen u doba korone, ali se defanzivac "žutih" Volkov odlično snašao posle karambola u kaznenom prostoru i pogodio mrežu Dinama.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde Nemanja Milić, koji je poslednjih nekoliko kola u odličnoj golgeterskoj formi, bio je na terenu od 65. minuta, dok je nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Aleksandar Filipović igrao od početka do kraja.

Takođe, sa klupe je u 42. ušao i bivši štoper Čukaričkog Boris Kopitović, a svih 120 i kusur minuta na terenu je bio i povremeni reprezentativac BiH Bojan Nastić. Bojan Dubajić, nekadašnji igrač Inđije, nije ulazio u igru za BATE.