≫

TSC pobedom "odškrinuo" vrata Evrope: Lalatović i Vojvodina mogu da pomrse račune Bačkoj Topoli

Do kraja prvenstvene trke nije ostalo još mnogo

• 0

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole pobedili su Proleter sa 3:1 u meču 28. kola Superlige Srbije.

TSC je poveo u šestom minutu golom Nenada Lukića u šestom minutu i tim golom otišao na poluvreme sa prednošću 1:0.

Vladimir Silađi je u međuvremenu umalo postigao jedan od najlepših golova u prvenstvu jer je makazicama šutirao pored stative Proletera.

Promašaj se osvetio u nastavku jer je Proleter izjednačio u 54, pogotkom Branislava Jovanovića, ali se situacija desetak minuta kasnije opet pokrenula u korist tima iz Bačke Topole.

Silađi je pogodio metu u 66. minutu za 2:1, a konačan rezultat je postavio Đuro Zec u 84. minutu, golom kojim je overio pobedu TSC-a.

Ovaj klub sada ima 56 bodova na tabeli, pa je uz bolju gol razliku (ali sa utakmicom više) preskočio Vojvodinu koja ima isti broj bodova.

Treće mesto ekipi TSC-a donosi kvalifikacije za Ligu Evrope, tako da Voša ima imperativ pobede u svojoj narednoj utakmici. S druge strane, poraženi Proleter ima 29 bodova i nalazi se na 11. mestu tabele.