≫

Uslovi za igru u Ivanjici kao iz najlepših pesama Desanke Maksimović: Hit najava utakmice Javora

U Javoru dovitljivi kao i uvek

• 0
MARKO KOLAKOVIC Foto: MN Press

Fudbaleri Javora su se u meču 28. kola Superlige sastali sa ekipom Vojvodine, ali uz četiri gola, posebno je bila zanimljiva najava meča.

Poslednjih dana je aktuelna polemika u vezi sa izbacivanjem pesama Desanke Maksimović iz nastavnih srednjoškolskih programa, a administrator zvaničnih naloga ivanjičkog kluba je to ispratio na šaljiv i ironičan način.

- Vreme i uslovi za igru u Ivanjici - kao u pejzažima iz najlepših opisnih pesama najveće srpske pesnikinje, Desanke Maksimović - piše u najavi meča.

Po ekipu Javora na kraju nije bio jednako lep i rezultat, jer je Vojvodina uspela da slavi bez mnogo problema sa 3:1 golovima Dejana Zukića (56. i 68. minut) i autogolom Marka Jevremovića (80. minut).

Jedini pogodak za Javor delo je Vanje Zvekanova koji je bio precizan u 82. minutu.