≫

Ušao u 24. minutu, pa poklonio gol, napravio penal i dobio crveni: Luiz častio Siti u derbiju PL

Siti tukao Arsenal na Etihadu najviše zahvaljujući kiksevima Brazilca

• 3
David Luiz Foto: twitter.com

David Luiz je igrač kom će navijači Arsenala što pre poželeti da vide leđa, pogotovo posle kikseva zbog kojij je Arsenal izgubio od Mančester Sitija - 3:0!

Brazilski igrač odavno je poznat više po kiksevima nego po dobrim partijama, to je potvrdio u derbiju Premijer lige na Etihadu.

Prvo je prinudno ušao u igru u 24. minutu, a u 47. je katastrofalnom reakcijom poklonio gol Sterlingu.

Tu se nije zaustavio, već je u 49. minutu napravio penal i dobio crveni karton!

Najstrožu kaznu iskoristio je De Brujne, za laganih 2:0, da bi Foden u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat 3:0.

Arsenal je ovom porazom napravio korak unazad u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona, a pitanje je da li će uopšte igrati Evropu.  Trenutno su 9. sa 40 bodova.