Lacio nastavlja poteru za Juventusom: Rimljani posle preokreta slomili Violu

Rimljani su uspeli da naprave preokret i da ostvare važnu pobedu u borbi za Skudeto

• 1
FK lacio - FK Fjorentina

Fudbaleri Lacija pobedili su Fijorentinu sa 2:1 na svom terenu i tako zadržali poteru za prvoplasiranim Juventusom koji im beži četiri boda i ima ukupno 69 bodova, a do kraja lige je još 10 kola.

Lacijali su bili inferiorniji u prvom poluvremenu, pa je Fijorentina povela sa 0:1 u 25. minutu fenomenalnim golom Riberija.

Utakmica nije imala neki poseban ritam, Fijorentina je kontrolisala igru i teren, ali je u 67. minutu dosuđen penal za Lacio posle jednog spornog duela, pa je sudija vrlo lako dosudio penal.

Ćiro Imobile je postigao gol za izjednačenje, i od tada je Lacio krenio u ofanzivu. Ta igra im se isplatila pa je Lusi Alberto u 83. doneo preokret i vođstvo od 2:1 i na kraju pobedu.

Od srpskih igrača Sergej Milinković Savić je odigrao ceo meč za Lacio, kod Fijorentine Dušan Vlahović je ušao u 63. minutu, ali je u 93. zaradio crveni karton. Dok je Nikola Milenković bio starter.