≫

FA kup: I Mančester Siti opravdao ulogu favorita, prštaće derbiji na Vembliju u polufinalu

Njukasl nije mogao da parira timu Pepa Gvardiole

• 0
FK Mančester Siti

Strelac drugog gola za Siti: Sterling; Foto: Tanjug/AP

I Mančester Siti je opravdao ulogu favorita protiv Njukasla i rutinskim trijumfom od 2:0 overio prolazak u polufinale FA kupa.

Dok su Građani lomili otpor pvoredama desetkovanog protivnika, već na poluvremenu u sedištu FA Alan Širer je izvukao parove naredne runde.

Dok Građane očekuje duel sa starom mušterijom Arsenalom, Mančester junajted će voditi borbu sa Čelsijem za plasman u veliko finale. Obe utakmice se igraju na Vembliju, a termin će biti naknadno određen.

Što se tiče meča na Sent Džejms Parku, Pep Gvardiola je bio ozbiljan i izveo gotovo najjači tim, a pogotke za trijumf postigli su Kevin de Brujne sa bele tačke u 36. minutu i Rahim Sterling u 68.

Zanimljivo, pogodak Strelinga je prvi koji je postigao udarcem van šesnaesterca posle gotovo dve godine.