Majorka dobila sramotan penal, pa pregazila Seltu u borbi za opstanak

Međutim, domaćin i dalje zaostaje za Seltom pet bodova

• 1
FK Majorka Printskrin: Youtube/David Narrador

Majorka je uhvatila zadnji voz u borbi za opstanak, i to protiv direktnog rivala Selte koju su na domaćem terenu "tukli" sa čak 5:1 (3:0)!

Međutim, meč će ostati upamćen po sramotnom penalu iz 6. minuta, kada je Rodrigez završio u kaznenom prostoru gostujučeg tima, a glavni sudija Bengoečea pokazao na belu tačku.

VAR se nije oglasio, Hrvat Ante Budimir je bio precizan, ali se na usporenom snimku jasno vidi da je Selta oštećena. To kao da je dalo krila Majkorki koja je do poluvremena vodila sa 3:0, jer su Kućo u 27. i Poco u 40-. bili precizni.

Selta je smanjila golom Aspasa iz penala u 50. minutu, ali je Budimir samo dva  minuta kasnije povisio na 4:1. Konačan rezultat postigao je Sevilja na isteku sata igre.

Razlika između ova dva tima sada je samo pet bodova u korist Selte koja je večeras praktično mogla da obezbedi opstanak. Ovako, očekuje nas žestok finiš.

Posle četriri vezana remija trijumfu se radovala i Sevilja koja je kao gost savladala Leganes sa 3:0.

Dva pogotka Olivera Toresa u prvom poluvremenu omogućila su gostima lagodnu utakmicu, a tačku na trijumf stavio je nekadašnji talenat Barselona Munir El Hadadi pogotkom u 82. minutu.

Sevilja se ovim trijumfom odlepila na četvrtom mestu na pet bodova u odnosu na Hetafe.