≫

Milanova sreća velika kao planina u Ferari: Komičan autogol u 94. minutu spasio "rosonere" poraza

• 0
Lukas Paketa Foto: Tanjug/AP

Fudbaeri Milana na volšeban način izbegli su poraz u Ferari, uzeli su bod na gostovanju Spalu, tako što ih je "posčastio" Frančesko Vikari autogolom u 94. minutu - za 2:2!

Pogledajte taj trenutak, centaršut sa desnog krila i neopreznu reakciju Vikarija pred svojim golom.

Bio je to vrhunac drame na stadionu "Paolo Maca" čiji je tok slutio na "hepiend" po tim Luiđija Di Bjađa, koji je vodio 2:0, ali je isključenje Marka Dalesandra u 43. minutu ugrozilo veliku pobedu nad favoritom.

Do tada Spal je gospodario, krunisoa sjajnu partiju golovima Matie Valeotija u 13. i prekaljenog finišera Serđa Flokarija u 30. minutu, za nokdaun "rosonera" koje je u život vratio već pomenuti Dalesandro oštrim prekršajem za crveni karton.

Nastavak je, očekivano, doneo ofanzivu i pritisak Milana, te tvrdi defanzivni blok Spala koji je ipak probijen u 79. minutu preko Rafaela Leaoa, za nadu igrača Stefana Piolija.

Konačno, u četvrtom minutu nadoknade, u oslednjim momentima utakmice, usledio je nesmotren klizeži start tragičara meča Vikarija i autogol koji je spasio goste neprijatnosti u komšiluku.

Goleda je bilo i u Firenci, Lećeu i Veroni.

Đuričićev Sasuolo savladao je Fiorentinu 3:1 uz asistenciju našeg fudbalera za Defrela kroz odbranu "Viole", za koju je svih 90 minuta igrao Nikola Milenković.

Dušan Vlahović je pod kaznom zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte u prethodnoj rundi.

Laovićeva Verona je nastavila u dobrom ritmu, savladana je Parma 3:2, uz gol PEsine za trijumf u 81. minutu.

Darko nije ponovio partiju iz prethodnog kola kada je bio strelac i asistent, ovog puta je zamenjen već na poluvremenu, ali za Verou je najvažnija pobeda i proboj na visoko osmo mesto odakle vreba poziciju koja vodi u Evropu.