Makedonac overio poraz Rome: Vučica izgubila na Olimpiku i proćerdala kiks Napolija

Fudbaleri Rome poraženi su od Udinezea u meču 29. kola italijanske Serije A na svom Olimpiku sa 0:2

• 0
Makedonac slavi sa saigračima iz Udinezea Nestorovski dao gol Romi, Foto: Tanjug/AP

Vučica je porazom ugrozila svoje peto mesto koje je vodi direktno u Ligu Evrope i nije iskoristila kiks Napolija i poraz od Atalante da se udalji na više od tri boda.

Kevin Lazanja i Rodrigo De Pol su vrlo brzo pokazali da za tim Aleksandra Kolarova imaju drugačije planove.

Već u 12. minutu Lazanja je prošao levo, centirao je, a De Pol je probao da uhvati volej na drugoj stativi.

Šutirao je tragično, ali asistirao idealno, te je Lazanja volejem lagano matirao Antonija Mirantea za 0:1.

Stvari se dodatno komplikuju kada Romin centralni vezista Dijego Peroti dobija crveni karton u 30. minutu i tada se dodatno pogoršala situacija po domaćina.

Udineze je to iskoristio uprkos tome što je manje držao loptu u nogama i u 78. minutu je overio pobedu.

Opet je asistent bio De Pol, ali ovog puta svesno. Dobio je loptu u sredini, istrčao pored Rominog rezerviste Ibanjeza, oslobodio se Brazilca i sa gol-aut linije poslao povratnu za Makedonca Iliju Nestorovskog koji je rutinski iz prve šutirao za 0:2 i pobedu gostiju.