Lokomotiva se kocka sa LŠ, Nikolića penal spasio poraza u gradskom derbiju

Ništa više nije u rukama Lokomotive, Krasnodar će biti drugi ukoliko slavi u sva četiri meča

• 5
Marko Nikolić Printskrin: Youtube/ФК «Локомотив» Москва

Marko Nikolić ne zna za pobedu na klupi Lokomotive ni treći meč uzastopno! Ovoga puta, nekadašnji strateg Partizana spasio se poraza u grdaskom derbiju sa Spartakom golom iz penala - 1:1 (1:1)!

Bio je to treći remi u isto toliko mečeva i sada je upitno i to drugo mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona, jer Krasnodar sada drži sve u svojim rukama.

Lokomotiva ima 50 bodova posle 27 kola, Krasanodar je trenutno na 45 - s tim da imaju dva meča manje! Takođe, i CSKA je na 4. poziciji sa 46 bodova i u preposlednjem kolu igraće baš sa Lokomotivom.

Spartak je poveo u derbiju golom Poncea u 38. minutu, da bi Mirančuk četiri minuta kasnije bio precizan sa bele tačke. Isti igrač je i u 81. imao sjajnu priliku za preokret, kao i Žemaljedinov u 89. Međutim, rezultat se nije menjao.

Lokomotivu, osim tog meča sa CSKA u pretposlednjem kolu kod kuće, očekuje i duel sa Ufom i Uralom u gostima.

Što se tiče Krasnodara, oni će na svom terenu igrati protiv Urala, Dinama i Ahmata, dok će gostovati Rubinu i Samari.